Małgorzata Raducha rezygnuje z udziału w komisji etyki Polskiego Radia

Małgorzata Raducha

Małgorzata Raducha

Dziennikarka Polskiego Radia Małgorzata Raducha zrezygnowała z zasiadania w komisji etyki Polskiego Radia. Była ona przedstawicielką radiowej Jedynki.

Jak informuje Press powodem rezygnacji Małgorzaty Raduchy jest brak w składzie komisji przedstawiciela działających w radiu związków zawodowych. Związkowcy rekomendowali do komisji Ernesta Zozunia ze Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia. Jest on jednocześnie szefem aktualności Trójki.

W składzie komisji 11. kadencji, powołanej pod koniec maja przez prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską, obok Raduchy znaleźli się również: Paweł Piszczek (dyrektor i redaktor naczelny Informacyjnej Agencji Radiowej), Jan Brodzki (dział transportu i logistyki), Halina Ostas (Polskie Radio dla Zagranicy) i Małgorzata Glabisz-Pniewska (redakcja katolicka).

Zgodnie z regulaminem komisja etyki działa w składzie od pięciu do siedmiu osób. Po odejściu Małgorzaty Raduchy komisja, dopóki nie zostanie uzupełniona, nie może funkcjonować.

Redaktor Małgorzata Raducha w związku z rezygnacją z pełnienia tak zaszczytnej funkcji poproszona o komentarz  odsyła do rzecznika Polskiego Radia.

źródło: Press
foto: Anita Karwacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *