Małopolskie muzea za pół ceny

Wystawy, ciekawe obiekty i eksponaty – w ten weekend do zobaczenia w bardzo atrakcyjnej cenie lub… za darmo! W ogólnokrajowej akcji „Polska Zobacz Więcej” biorą udział również instytucje kultury z Małopolski.

Jak zwiedzać i jednocześnie oszczędzać? Połączyć przyjemne (dla oka i ucha) z pożytecznym (dla domowego budżetu)? Już w najbliższy weekend stanie się to możliwe dzięki ogólnokrajowej akcji „Polska Zobacz Więcej”. W ramach tego wydarzenia mieszkańcy i turyści mogą korzystać z setek atrakcyjnych ofert w wyjątkowych cenach – niższych aż do 50 procent. Ale promocja dotyczy nie tylko branży turystycznej. To również szansa na zniżkowe bilety do wielu instytucji kultury. Wśród nich nie mogło zabraknąć muzeów z Małopolski.

– Zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznej edycji akcji „Polska Zobacz więcej”. Szczególnie zapraszam do Małopolski. Tu na turystów i mieszkańców czekają bogate oferty przygotowane przez małopolskie instytucje kultury. W Gorlicach, Nowym Sączu, Wadowicach czy Krakowie – ten weekend na pewno będzie należał do bardzo udanych! – zaprasza Anna Pieczarka, z zarządu województwa małopolskiego.

6. edycja akcji „Polska Zobacz Więcej” odbędzie się w dniach 15-17 marca. W wydarzeniu wezmą udział następujące małopolskie instytucje kultury:

  • Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
  • Muzeum Etnograficzne w Krakowie
  • Miasteczko Galicyjskie. Oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
  • Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
  • Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
  • Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

We wszystkich wyżej wymienionych instytucjach zwiedzający mogą korzystać z biletów tańszych o 50 procent, a w przypadku Miasteczka Galicyjskiego (sobota) i Muzeum AK (niedziela) obowiązuje wstęp wolny! Wśród dostępnych wystaw czasowych są m.in. „Polskie lotniczki w Stuleciu”, „Widok zza bliska. Inne obrazy Zagłady” i „Gorliczanki. Równe i niepodległe”.

Organizatorami akcji są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacji Turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *