Maraton ze Stachurą

Edward Stachura

Szykuje się niecodzienne przedsięwzięcie polegające na ustanowieniu rekordu Polski w kategorii „Najdłuższy maraton czytania książek Edwarda Stachury”.

Próba bicia rekordu Polski w tej kategorii będzie polegała na czytaniu książek Edwarda Stachury przez minimum 24 godziny – w piątek 14 września od 15.26 do godz. 15.26. w sobotę 15 września. Rekord będzie ustanawiany w sali kolumnowej im. Edwarda Stachury na dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim.

Wszystkich chętnych burmistrz miasta zachęca do zgłaszania się do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kuj. (tel. +48 54 282 68 30), promocja@aleksandrowkujawski.pl, z podaniem godziny, o której chcieliby Państwo czytać. Minimalny czas czytania to ok. 10 minut.

Karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie miasta: www.aleksandrowkujawski.pl

Celem ustanowienia rekordu jest m.in. ukazanie Edwarda Stachury jako twórcy atrakcyjnego i ciągle aktualnego w przekazie i odbiorze.

Skąd godzina 15.26?

Z dziennika Edwarda Stachury. Pisze on: „22 kwietnia 1971. Czwartek. Na dworcu w Aleksandrowie Kuj. czekam na pociąg do Torunia 15.26. (…) Będę pisał i komponował piosenki. Żeby było na życie: na chleb i wino.”

AK
foto: fragment okładki „Dzienniki. Zeszyty podróżne 1”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *