Marketing kluczem do ożywienia turystyki

Marketing

Marketing

Kraje w różnych regionach świata mają wciąż nadzieję, że turystyka lokalna doprowadzi do ożywienia branży turystycznej. Jednak podmioty z tego sektora muszą lepiej zrozumieć rynek lokalny i dostosować swoją ofertę, aby skuteczniej dotrzeć do odbiorców krajowych.

Temat ten dokładnie omówiono podczas sesji czatu grupowego „Marketing w czasach pandemii”, wydarzenia Virtual PATA Travel Mart. Udana strategia marketingowa nie zawsze musi obejmować fantazyjne narzędzia techniczne lub duże wydatki. Moderatorka sesji, Hannah Pearson przytoczyła e-mail marketing jako przykład niskobudżetowej taktyki marketingowej, którą  uznała za wyjątkowo skuteczną.

Hotelarze powinni również zastanowić się dwa razy nad zaangażowaniem się w wojny cenowe, które mają zwiększyć wskaźniki obłożenia. Dyrektor generalny PATA, Mario Hardy przytoczył przykłady resortów w Tajlandii, które nie uciekały się do przynęt cenowych, aby pokonać konkurencję. Zamiast tego wprowadziły wartości dodane – strategię marketingową, która z powodzeniem pomogła wypełnić pokoje w warunkach pandemii.

Omówiono również w jaki sposób wykorzystywać marketing skierowany dla grupy turystów w starszym wieku. Jest to ważna grupa docelowa. Posiada zasoby i czas na planowanie wyjazdów. Wzbudzenie zainteresowania wycieczkami takiej grupy najlepiej byłoby uzyskać poprzez bezpośredni marketing e-mailowy i rozmowy telefoniczne. Ludzie w starszym wieku zazwyczaj są grupą  z ograniczoną zdolnością posługiwania się technologią cyfrową.

źródło: ttgasia
foto: unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *