Melchiory 2018 rozdane!

Melchiory 2018

W XIV Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów Polskiego Radia reportażystką roku została Dorota Jaśkiewicz-Łebek.

Laureatka, niezależna twórczyni z Jeleniej Góry, stała współpracowniczka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia została doceniona za kunsztownie zbudowane i poruszające opowieści o artystach.

Hanna Bogoryja-Zakrzewska otrzymała nagrodę Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za reportaż „Koncert na dwa M – muzyka i marzenia”. Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory wygrała Magdalena Świerczyńska-Dolot z Polskiego Radia Gdańsk za reportaż „Gdyby nie Gala”.

Nagrodę Specjalną, którą honorowane są osoby lub instytucje działające na rzecz rozwoju reportażu lub jego promocji otrzymał Wiesław Molak dziennikarz radiowej Jedynki prowadzący audycje „Noc z reportażem”.

Wszystkim Laureatom gratulujemy.

Melchiory 2018

Galę uświetnił koncert Stanisławy Celińskiej i jej zespołu.

Były bisy, tańce i nauka przełamywania tremy. A przede wszystkim piękne słowa o potędze reportażu. Jak te Ireny Piłatowskiej-Mądry, redaktor naczelnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia: – Reportaż zadaje wciąż te same pytania: o miłość, nienawiść, męstwo i tchórzostwo, o potęgę ludzkiego ducha i jego małość… Dobry reportaż zostawia ślad w duszy, wrażliwości, pamięci, pozwala zrozumieć więcej i głębiej.

(MF, red)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *