Meta po raz pierwszy w historii wypłaci dywidendę

Loga Facebook i Meta
Loga Facebook i Meta
Fot. Unsplash

W zeszłym kwartale koncern Meta Platforms zarobił na czysto 14 mld dolarów przy wzroście przychodów o 25 proc. Po raz pierwszy właściciel Facebooka, Instagrama i WhatsAppa wypłaci akcjonariuszom dywidendę.

Kwartalne przychody Meta Platforms zwiększyły się rok do roku o 25 proc. do 40,11 mld dolarów. Spodziewano się przychodów w wysokości 39,2 mld dol, ale koncernowi przysłużyło się osłabienie dolara wobec wielu innych walut – bez uwzględniania zmian kursów wpływy byłyby o 816 mln dolarów niższe, a ich dynamika wyniosłaby 22 proc.

Meta Platforms zarabia głównie na reklamach, których średnie ceny były w zeszłym kwartale o 2 proc. większa niż przed rokiem, a łączna liczba ich emisji obejrzanych przez użytkowników poszła w górę o 21 proc. Wcześniej w ub.r. reklamy na platformach firmy taniały, w drugim kwartale aż o 16 proc.

W efekcie po raz pierwszy w historii Meta Platforms wypłaci akcjonariuszom dywidendy, które wyniosą 50 centów na akcję. Koncern zezwolił też na wykup akcji o wartości dodatkowych 50 mld dol.

Meta prognozuje przychody w pierwszym kwartale tego roku na poziomie 34,5–37 mld dol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *