Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny – niedziela, 3 grudnia 2017

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny

W niedzielę, 3 grudnia 2017 r. w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10-ta edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM). Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy, które zasilą 23 wybrane organizacje charytatywne. Patronat nad wydarzeniem objęła małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny jest najważniejszą coroczną imprezą charytatywną organizowaną przez SHOM. Głównym celem Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych w Warszawie jest zbiórka funduszy na wsparcie działalności filantropijnej w Polsce.

W tym roku udział w kiermaszu weźmie 51 ambasad. Zebrane pieniądze zasilą 23 organizacje charytatywne. Kiermasz już po raz trzeci odbędzie się pod patronatem honorowym małżonki prezydenta RP (od 2015 r.) W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, „Pierwsza Dama” będzie obecna na kiermaszu. Podczas ceremonii otwarcia, przecięcia wstęgi dokona pani Irena Lichnerowicz-Augustyn, dyrektor protokołu dyplomatycznego MSZ wraz z tegoroczną przewodniczącą SHOM, panią Kaori Matsutomi, żoną Ambasadora Japonii.

„Naszą główną misją jest organizacja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego, który odbywając się corocznie w Hotelu Marriott, przekształcił się już w instytucję przedświąteczną w Warszawie. Podczas tego wydarzenia zbieramy pieniądze na wsparcie różnych projektów skierowanych do osób potrzebujących w każdym wieku. To dla nas sposób na okazanie naszej wdzięczności dla kraju, w którym gościmy i zintensyfikowanie więzi z polskim społeczeństwem. Podczas tegorocznego kiermaszu chcielibyśmy zebrać jeszcze więcej funduszy niż w latach ubiegłych. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia kiermaszu” – mówi Kaori Matsutomi, przewodnicząca SHOM.

W ubiegłym roku Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny okazał się wielkim sukcesem. Dzięki honorowemu patronatowi małżonki prezydenta RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy, zaangażowaniu 57 ambasad, hojności naszych darczyńców i sponsorów, wsparciu wolontariuszy, przedstawicielom organizacji charytatywnych i ponad 4000 odwiedzającym, SHOM zebrał 524 300 PLN i pomógł 19 organizacjom charytatywnym w realizacji ich projektów i celów. W ten sposób stowarzyszenie mogło pokazać polskiej i międzynarodowej społeczności swoją solidarność i niezwykle owocną współpracę zespołową, a także swoją troskę o los ludzi potrzebujących. Wspierając finansowo 19 organizacji charytatywnych SHOM pomógł dzieciom, seniorom, chorym, bezdomnym i zagubionym oraz rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji.

foto: Ambasada Japonii w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *