Muzeum Narodowe świętuje 160-lecie istnienia. Bezpłatne wejście i wiele atrakcji

Muzeum Narodowe
Muzeum Narodowe
Fot. Radio Kolor

Muzeum Narodowe w Warszawie będzie obchodzić swoje 160. urodziny! Z tej okazji w najbliższy weekend instytucja przygotowała wiele atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w spacerach miejskich, oprowadzaniach po galeriach, a nawet wykonać pamiątkową fotografię w towarzystwie postaci znanych z dzieł sztuki.

Świętowanie urodzin Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp do Muzeum oraz udział we wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami jest bezpłatny. W środku będzie można zobaczyć wystawę czasową „Chagall”, gdzie prezentowane jest 14 obrazów słynnego malarza. Będzie to też okazja do zobaczenia wystawy „Stan rzeczy”, opowiadającej o rzeczach codziennego użytku z różnych epok. Za darmo odwiedzić będzie można też Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, czyli oddział Muzeum Narodowego.

Oprócz wystaw czasowych dostępnych w muzeum na co dzień, w czasie obchodów urodzin Muzeum Nardowego będzie można zobaczyć też specjalnie przygotowane na tę okazję atrakcje. W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego staną wielkoformatowe wydruki postaci w historycznych strojach, z którymi chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcia. Dla najmłodszych przewidziane są również animacje w języku polskim i ukraińskim, i oprowadzanie po stałych galeriach muzeum. Odbędą się tam też spotkania z opiekunami zbiorów oraz spacery miejskie.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów będzie niezapomniany koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne. To muzycy prezentujący głównie piosenki przedwojenne, które w tamtych czasach można było usłyszeć na rewiach, dansingach, a nawet na ulicach Warszawy. Muzycznych wrażeń nie zabraknie także w niedziele, gdyż wówczas na Dziedzińcu Lorentza rozbrzmią piosenki Jerza Igora. Formacja wykona utwory ze swojego ostatniego albumu „Wyspa”.

Obchody 160. urodzin Muzeum Narodowego w Warszawie rozpoczną się 21 maja w sobotę o 11:00. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można przeczytać tutaj.

źródło: Radio Kolor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *