Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na Pociąg do literatury

Pociąg do literatury

Pociąg do literatury

W ramach Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego Muzeum Zabawek i Zabawy przygotowało na sobotę i niedzielę (2. i 3.09) atrakcyjne propozycje dla wszystkich.

W sobotę 2 września o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Nóżką, autorem książek i popularyzatorem Bieszczadów, przyrody i zwierząt, który opowie o swoich niezwykłych bohaterach, takich jak Niedźwiedzica z Baligrodu i tajemnicach z bieszczadzkich lasów.

W tym samym dniu o godz. 12.30 odbędą się warsztaty fundacji WWF Polska, które będą poświęcone zwierzętom i ochronie ich siedlisk. Dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak pomagać zwierzętom zagrożonym wyginięciem i jak dbać o środowisko naturalne.

Na koniec, o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie i warsztaty z Wojciechem Mikołuszko, autorem książki „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”. To okazja, aby poznać fascynujący świat nauki i przeprowadzić własne doświadczenia pod okiem eksperta.

A w niedzielę 3 września o godz, 10.00 rozpoczniemy warsztatami pt. „Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś”, które poprowadzi Inez Romaniec-Clark z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
O godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z Arturem Sawickim autorem artykułów popularnonaukowych i książek przyrodniczych „O owadach i pająkach”, następnie o godz. 13.15 odbędą się warsztaty pszczelarskie pt. „Pasieka w mieście”, można dowiecieć się jak zrobić świecę woskową, spróbować pysznego miodu oraz odpowiadać na ciekawe zagadki z ula. Na zakończenie dni festiwalowych w Muzeum Zabawek i Zabawy proponujemy spotkanie i warsztaty o 15:15 pt. „Drzewa” z Piotrem Sochą rysownikiem, grafikiem, projektantem, ilustratorem.

Wszystkie wydarzenia w Muzeum Zabawek i Zabawy są bezpłatne.

Zapraszamy do udziału w III Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego i do odwiedzenia Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie można nie tylko bawić się, ale także uczyć się przez zabawę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.muzeumzabawek.eu.

Pociąg do literatury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *