My Polacy 1918-2018

My Polacy 1918-2018

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, Narodowy Bank Polski organizuje na placu Piłsudskiego w Warszawie widowisko połączone z piknikiem rodzinnym zatytułowane „My Polacy 1918-2018”.

Oficjalnym partnerem tego wydarzenia jest Główny Urząd Statystyczny. GUS zaprasza w godzinach 17-20 do stoiska, przy którym pracownicy urzędu opowiedzą o stuletniej historii GUS oraz pochwalą się dotychczasowymi osiągnięciami polskiej statystyki publicznej.

W strefie „My Polacy 1918-2018” przewidziano także inne atrakcje. Będzie można zwiedzić wystawę monet kolekcjonerskich, jak również poznać tajniki powstawania monet i banknotów oraz najnowszych zabezpieczeń pieniędzy przed fałszerstwami.

Odbędzie się też pokaz sprzętu policji i wojska. Jako sympatyczną pamiątkę z wydarzenia zabierzemy do domu spersonalizowaną kartę udziału, którą będzie można wyrobić na miejscu oraz zdjęcie z niepodległościowej fotobudki.

O godz. 20:30 rozpocznie się widowisko teatralno-muzyczne pt. „Wolność we krwi”, przedstawiające losy rodziny Poleskich od 11 listopada 1918 r. po dziś dzień, z burzliwą historią Polski w tle.

Widowisko objęte jest patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Więcej informacji: https://mypolacy1918-2018.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *