Myślicie o zakupie nieruchomości we Włoszech – ta konferencja jest dla Was!

Mieszkanie nad samym morzem w słonecznej Italii czy też inwestycja biznesowa – dlaczego nie! Teraz jest do tego typu działań sprzyjająca koniunktura. O tym jak ją wykorzystać dowiecie się z konferencji, którą przygotowała Polska Izba Biznesowa we Włoszech razem ze specjalistami z sektora nieruchomości, miedzy innymi z BPF Tax&Law – Commercialisti e Avvocati, Associazione Nazionale tra le Società di Promozione e Sviluppo Immobiliare – Krajowe Stowarzyszenie Firm Promujących i Rozwijających Rynek Nieruchomości.

– Obserwujemy włoski rynek nieruchomości, tak komercyjnych jak i mieszkaniowych i zauważyliśmy, że mając odpowiednie oparcie we włoskich strukturach można znaleźć ciekawe oferty. Nie brak jest jednak różnego rodzaju pułapek, przed którymi chcemy przestrzec. Możliwość wykonywania pracy zdalnie ułatwia podjęcie decyzji o zmianie miejsca zamieszkania. Do tego wiele państw Europy, w tym i Włochy, na rozmaite sposoby zachęcają do przyjazdu i założenia firmy, oferując bardzo interesujące ulgi podatkowe. Z myślą o tych, co myślą o zakupie nieruchomości przygotowaliśmy naszą konferencję, zapraszając jako prelegentów praktyków z sektora – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI, organizator eventu.

– We Włoszech warto inwestować, również poprzez zakup nieruchomości. Przypomnijmy, że według OECD włoski PKB w tym roku wzrośnie nawet o 5,9%, a w przyszłym ustabilizuje się na poziomie około 4 proc. Włochy to nadal jedna z największych europejskich gospodarek opartych na produkcji, a innowacyjne systemy wsparcia dla inwestorów zwiększają atrakcyjność tego strategicznie położonego w rejonie Morza śródziemnomorskiego kraju – powiedziała Mec. Zuzanna Brocka, partner kancelarii BPF Tax&Legal Commercialisti e Avvocati, współorganizator spotkania. Mec. Brocka przypomniała, że włoski Krajowy Plan Odbudowy przewiduje wykorzystanie kwoty 248 mld Euro z unijnego Funduszu Odbudowy oraz dofinansowań uzupełniających. Według premiera Mario Draghi, plan ten pomoże zmienić przyszłość włoskich obywateli.

– To kolejna, niezwykle interesująca inicjatywa Izby Biznesowej we Włoszech CAPI. Spodziewamy się dużej frekwencji na konferencji, ponieważ temat zakupu nieruchomości na rynku włoskim dotyczy praktycznie wszystkich przedsiębiorców i inwestorów indywidualnych, którzy decydują się na działalność gospodarczą lub dłuższy pobyt turystyczny we Włoszech. Wymiana informacji dotyczących popytu i ofert jest przecież bezcenna, a porady ekspertów z nami współpracujących pomogą rozeznać się na rynku, prawidłowo ocenić ewentualne okazje i bliżej poznać apekty prawno-fiskalne nowych inwestycji. Nasza Izba ma za zadanie wspierać polskich inwestorów i ich interesy na terenie Włoch, gorąco zapraszamy więc udziału w konferencji online i do bezpośredniego kontaktu – dodała Agnieszka Barbara Gorzkowska, wice prezes PIBW CAPI, która podczas konferencji powie więcej na temat działalności Izby.

W trakcie konferencji eksperci z rynku włoskiego przedstawią podstawowe informacje dotyczące prawnego aspektu zakupu nieruchomości, tak komercyjnych jak i do użytku indywidualnego, przedstawią niektóre z udogodnień inwestycyjnych oraz odpowiedzą na zadawane na czacie w trakcie konferencji pytania. Polska Izba Biznesowa we Włoszech wraz z partnerami zaprasza do udziału w konferencji i do kontaktów po niej.

SEKTOR NIERUCHOMOŚCI WE WŁOSZECH – CZAS NA INWESTYCJE

16 listopada 2021 godz. 11.00 -12.30 online

Link do rejestracji na konferencję>>

Patronat nad wydarzeniem objęły Warszawska Izba Gospodarcza i Stowarzyszenie Mediów Polskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *