Nagrobek dla syna „Polskiej Niobe”

Nagrobek dla syna "Polskiej Niobe"

Nagrobek dla syna "Polskiej Niobe"

W dniu 22 czerwca 2018 roku zmarł nagle Mścisław Ludwik Lurie – ikona Powstania Warszawskiego na Woli, syn Polskiej Niobe – Wandy Felicji Lurie. Bohater jednej z najbardziej wstrząsających historii Powstania Warszawskiego. Przeżył Rzeź Woli w łonie matki, którą Niemcy rozstrzelali w fabryce Ursus. Brzemienna Wanda będąc w 9. miesiącu ciąży, trafiona 8 kulami, przeżyła własną śmierć. Mścisław – mój tata – to cudem ocalały z Rzezi Woli ’44 – obozowe dziecko wojny DULAG 121.

Bóg ofiarował mu 73 lata życia, miał nie żyć… a cudem ocalał. Szanse na przeżycie były tak niewielkie, że można nazwać to tylko cudem. Z tych którzy zostali poddani masowej egzekucji na warszawskiej Woli, tylko nieliczni cudem ocaleli. Ten cud spotkał właśnie jego brzemienną z nim matkę. W związku z otrzymanym darem życia otrzymał na ziemi misję upamiętniania wydarzeń sierpnia 1944 roku, będąc żywym świadectwem cudu.

Za zebrane pieniądze zostanie wystawiony nagrobek na I rocznicę jego śmierci. Część potrzebnej kwoty jest finansowana ze środków własnych. Niestety koszty okazały się wyższe niż początkowe przewidywania.

Więcej: https://polakpomaga.pl/kampania/nagrobek-dla-syna-polskiej-niobe-mscislawa-lurie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *