Nagroda IAC Award 2023 dla kampanii MSD Animal Health “Sezon na Kleszcze 2”

Nagroda IAC Award 2023
Nagroda IAC Award 2023
Nagroda IAC Award 2023

Nagroda IAC Award 2023 dla kampanii MSD Animal Health “Sezon na Kleszcze 2” realizowanej przez agencję On Board Think Kong.

Kampania realizowana dla polskiego oddziału MSD Animal Health przez agencję OBTK zdobyła nagrodę w kategorii „Best Health Care Integrated Ad Campaign”. Jej wynikiem było dotarcie w ciągu 3 miesięcy do 5 mln właścicieli psów z informacjami na temat zagrożeń chorobami przenoszonymi przez kleszcze w okresie jesienno-zimowym.

Celem kampanii edukacyjnej było uświadomienie właścicielom zwierząt domowych, że zagrożenie kleszczami trwa cały rok a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Kampania jest częścią projektu Protect Our Future Too (POFT) – globalnej inicjatywy MSD Animal Health mającej na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia całorocznej ochrony przed pasożytami.

Nagroda IAC Award 2023
Nagroda IAC Award 2023

Zmiany klimatyczne, wzrost średniej temperatury, a w konsekwencji coraz cieplejsze zimy przyczyniają się do aktywności pasożytów przez cały rok. Cieszymy się z sukcesu „Sezonu na Kleszcze 2” i nadal będziemy wspierać i edukować lekarzy weterynarii i właścicieli zwierząt na temat ochrony czworonogów przed kleszczami i innymi pasożytami. – mówi Anna Koziarek, Dyrektorka Marketingu MSD Animal Health w regionie Europy Centralnej.

Głównym konceptem kreatywnym kampanii było osadzenie komunikacji w klimacie filmowym, dlatego powstało video nawiązujące do trailerów kinowych. Wszystkie materiały reklamowe odwoływały się również do świata filmowego, a ambasadorem kampanii został aktor – Kuba Wesołowski, który kojarzony jest z rolą w serialu z psim aktorem – Komisarz Alex.

W ramach promocji kampanii wyprodukowane zostały materiały edukacyjne i informacyjne, które następnie były dystrybuowane wśród lekarzy weterynarii i właścicieli zwierząt podczas specjalnych wydarzeń – Targów dla Zwierząt, które odbyły się w Centrum Praskim Koneser oraz Targów „Pupilove”, które miały miejsce w Centrum Handlowym Targówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *