#NajważniejszeWrócić

#NajważniejszeWrócić

#NajważniejszeWrócić

Każdego roku na szlakach turystycznych w Małopolsce, szczególnie w Tatrach wciąż dochodzi do setek różnego rodzaju zdarzeń i wypadków. I niestety nadal jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest mała wiedza turystów o zasadach bezpieczeństwa, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Małopolska Organizacja Turystyczna aktywnie włącza się w akcję promowania bezpieczeństwa w górach i prezentuje pierwszy odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić.

Akcja #NajważniejszeWrócić – cykl filmów edukacyjnych mówiących o niebezpieczeństwach jakie czyhają na każdego podczas górskich wędrówek. Wspólnie z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, MOT przygotował cykl filmów promujących bezpieczne zachowanie każdego prawdziwego turysty. Planowanie wypraw, sprawdzanie prognozy pogody i dobieranie trasy wycieczki do swoich umiejętności to podstawa. Ale oprócz tego odpowiednie buty, odzież i niezbędne wyposażenie oraz co najważniejsze – wiedza i umiejętności.

Akcja promuje bezpieczne, świadome i odpowiedzialne zachowanie w górach. Ratownicy TOPR rokrocznie organizują setki wypraw i interwencji ratunkowych i mają doskonałą wiedzę jakie są przyczyny wypadków. Teraz tą wiedzą podzielą się z Wami i pokażą, jak zadbać o swoje zdrowie i życie.

Obejrzyj pierwszy odcinek: www.youtube.com/watch?v=3_ka2_dpDxY&t.

Kolejne odcinki, premierowo będą prezentowane w piątki o godz. 12.00.

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne będą na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: http://bit.ly/YouTubeMOT

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Województwo Małopolskie.

foto: archiwum MOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *