Narciarze alpejscy powalczą o mistrzostwo Polski na stoku w Palenicy

Palenica

W dniach 22-24 stycznia w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy będą rywalizować w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Zawody dla kobiet i mężczyzn rozegrają się w trzech konkurencjach: slalomie gigancie, slalomie i slalomie równoległym.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim odbędą się już po raz 87. Organizatorami zawodów są Polski Związek Narciarski i Tatrzański Związek Narciarski. Rywalizacja we wszystkich kategoriach rozegra się w Szczawnicy na trasie Palenica I.

– Cieszymy się, że na trasach ośrodka PKL Palenica zostaną rozegrane tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Palenica I to profesjonalnie przygotowana, ratrakowana i naśnieżana trasa o długości 1000 m, na której mogą rywalizować najlepsi zawodnicy. Na co dzień wspieramy polskich sportowców umożliwiając im treningi w naszym ośrodku – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

W zawodach weźmie udział około 100 narciarzy. Rywalizacja rozpocznie się we wtorek (22.01) rano slalomem gigantem. Dzień później zaplanowano slalom. Rywalizacja w tych kategoriach będzie się składać z dwóch przejazdów. Ceremonia medalowa najlepszych zawodników i zawodniczek w slalomie gigancie oraz slalomie odbędzie się w środę wieczorem. W czwartek rozegrany zostanie slalom równoległy, następnie odbędzie się dekoracja medalistów oraz zamknięcie zawodów.

– W mistrzostwach mogą wziąć udział tylko zawodnicy z ważną licencją PZN i FIS. Najlepsi otrzymają tytuł tegorocznego mistrza Polski w narciarstwie alpejskim w konkretnej kategorii. Jeśli na podium stanie zawodnik z innego kraju, otrzyma tytuł międzynarodowego mistrza Polski – mówi Wojciech Gajewski, kierownik zawodów.

Palenica to kompleksowy ośrodek narciarski. Na trasie Palenica I mogą trenować i rywalizować najlepsi narciarze w kraju. Z kolei na Palenicy II czy Szafranówce chętnie szusują rodziny z dziećmi. W tym roku przy dolnej stacji kolei otworzono także nowoczesną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *