Narodowy Dzień Malezji

Narodowy Dzień Malezji

Narodowy Dzień Malezji

24 listopada w warszawskim hotelu Sheraton, odbyło się przyjęcie z okazji z okazji 66. rocznicy niepodległości Malezji oraz 60. Rocznicy Narodowego Dnia Malezji zorganizowane przez Ambasadę tego kraju w Polsce.

Gospodarzem tego spotkania była JE Chitra Devi Ramiah, pełniąca funkcję Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego w RP, mającą jednocześnie jurysdykcję nad stosunkami dwustronnymi z Republiką Litewską od 17 kwietnia 2018 r. Przed oddelegowaniem do Rzeczypospolitej Polskiej pełniła funkcję Ambasadora Malezji w Timorze Wschodnim, wcześniej Konsula Generalnego Malezji w południowych Indiach oraz Radcy Republiki Węgierskiej.

Zajmowała różne stanowiska w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Malezji, w tym funkcję podsekretarza w Departamencie Rozwoju, dyrektora Sekretariatu Narodowego ASEAN Malezja i zastępcy dyrektora ds. Organizacji Konferencji Islamskiej. Była także członkiem zespołu sekretariatu wielu ważnych szczytów organizowanych przez Malezję, zwłaszcza 13. Konferencji Szczytu Głów Państw lub Rządów Ruchu Państw Niezaangażowanych (NAM) w 2003 r., 10. Szczytu Organizacji Konferencji Islamskiej (OIC) w Kuala Lumpur, szczyty ASEAN.

W Polsce skupia się na wzmacnianiu ciepłych i przyjaznych stosunków dyplomatycznych oraz współpracy, jakie łączą oba kraje. Jednocześnie jej głównym celem jest promowanie i wzmacnianie handlu, inwestycji i stosunków gospodarczych Malezji z Polską.

Gościem ze strony naszego Państwa był Podsekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wojciech Gerwel.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *