Nie będzie wspólnej platformy Polsatu z TVN Grupą Discovery

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat
Fot. Materiały prasowe

Wspólna platforma Polsatu z TVN Grupą Discovery, którą zapowiadano kilkanaście miesięcy temu, nie powstanie – potwierdził Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu. 

Jak zauważa portal WirtualneMedia.pl, 2022 r. może być trudny dla operatorów płatnej telewizji. Nad Wisłą pojawią się aż trzy amerykańskie platformy streamingowe: HBO Max, Disney+ i SkyShowtime. Stworzenie naziemno-internetowej platformy, która „da Polakom funkcjonalności”, za które teraz muszą płaci, zapowiada z kolei Telewizja Polska.

W połowie 2022 roku w naziemnej telewizji cyfrowej zacznie również obowiązywać nowy standard DVB-T2/HEVC, który pozwoli na zaoferowanie większej liczby kanałów lub poprawę ich jakości.

Nie będzie platformy TVN Grupa Discovery i Cyfrowy Polsat

Jeszcze przed rokiem TVN Grupa Discovery i Cyfrowy Polsat ogłosiły, że chcą stworzyć wspólną platformę z wideo na żądanie. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, tak się jednak nie stanie.

„Widzicie państwo, co się dzieje na rynku światowym. Są różne inicjatywy prowadzone, różne merger (połączenia – red.). To zostawię tytułem komentarza” – mówił podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym Grupy Polsat-Plus Maciej Stec.

„Koncentrujemy się na realizacji naszej strategii i na naszym contencie. Produkcji contentu przez Telewizję Polsat. To, w czym Polsat Box jest jedną z najlepszych platform, czyli sporcie. Na tym się koncentrujemy” – tłumaczył Stec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *