Niezależność farmaceuty nie powinna podlegać dyskusji

Farmaceuta

Farmaceuta

– Żaden z aspektów ekonomicznych czy biznesowych wynikających z relacji farmaceuta-pracodawca nie powinien mieć wpływu na decyzyjność farmaceuty. Nie zgadzamy się na ograniczenia samodzielności naszego przyszłego zawodu – podkreśla Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.

– Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji popiera procedowane zmiany dotyczące naszego przyszłego zawodu. Apelujemy zarówno o zachowanie niezależności farmaceutów, jak i o wspieranie dalszego rozwoju opieki farmaceutycznej w Polsce – czytamy w stanowisku.

– Nie możemy przekładać dobra biznesowego czy ekonomicznego ponad pacjenta. Niezależnie od tego w jaki sposób próbuje ograniczyć się niezależność zawodu farmaceuty, te działania pozostają dla nas niezrozumiałe, z uwagi na to, że podobne próby nie dotyczą pozostałych zawodów medycznych. I nie powinny mieć one miejsca – dodają studenci farmacji.

Natomiast Konwent Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych Uczelni Medycznych zwrócił się do Marszałka Senatu prof. dr hab. n. med. Tomasza Grodzkiego w piśmie popierającym konieczność zachowania w ustawie o zawodzie farmaceuty zapisów gwarantujących pełną niezależność zawodową farmaceutów – zobacz treść pisma.

źródło: aptekarzpolski.pl
foto: Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *