Nowy portal informacyjny na Śląsku stworzą byli redaktorzy „Dziennika Zachodniego”

Mężczyzna pracujący na koputerze
Mężczyzna pracujący na koputerze
Fot. Unsplash

Na przyszły rok planowany jest start nowego serwisu internetowego na Śląsku, którzy tworzyć będą m.in. byli dziennikarze „Dziennika Zachodniego”.

Jak donosi Press.pl, redakcję tworzyć będą m.in. Grzegorz Lisiecki, były wydawca Dziennika Zachodniego (będzie sekretarzem redakcji), Katarzyna Pachelska, była redaktorka DZ (będzie wicenaczelną), Patryk Osadnik, były reporter DZ (na stanowisku reportera), a także Jacek Skorek i Maciej Poloczek (kiedyś w TVP) oraz Daniel Lekszycki, założyciel portalu bytomski.pl. Zespołem pokieruje Marcin Zasada, były dziennikarz polityczny „Dziennika Zachodniego”.

Wydawcą nowego serwisu będzie spółka Media Operator (jej prezesem jest Daniel Lekszycki), do której należy już – oprócz serwisu bytomski.pl (założonego w 2006 roku) – 10 innych portali lokalnych, w tym 24Kato.pl, chorzowski.pl, 24zagłębie.pl i tarnowskiegóry.info.

Dziennikarze, którzy wejdą w skład redakcji nowego portalu, odeszli z „Dziennika Zachodniego” po przejęciu jego wydawcy Polskiej Press Grupy przez PKN Orlen. Od grudnia 2020 roku z DZ odeszło już około 25 redaktorów i dziennikarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *