Nowy redaktor naczelny „Newsweeka”: Sekielski zastąpi Lisa

Newsweek
Newsweek
Fot. screen/https://www.newsweek.pl/nwpl_202221_20220522?src=mainMenuNewIssue

Z początkiem lipca Tomasz Sekielski obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Newsweeka”. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Lisa. 

Niespodziewanie 14 maja wydawca „Newsweeka” Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis poinformowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Lis pełnił funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska” przez 10 lat.

Teraz podano, że nowym szefem wszystkich tytułów wydawanych pod marką Newsweek zostanie od lipca Tomasz Sekielski. „Newsweek od lat jest kształtowany przez wybitny zespół dziennikarzy, który nie boi się wyzwań i niewygodnych tematów. Z Tomaszem Sekielskim na czele tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo. Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm, wytrwałość i odwaga Tomasza Sekielskiego w podejmowaniu istotnych, społecznie ważnych tematów są gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju marki Newsweek na polskim rynku jako bezkompromisowego i niezależnego medium” – przekazał w komunikacie Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Jako redaktor naczelny Sekielski będzie odpowiadać za politykę redakcyjną tygodnika „Newsweek Polska”, serwisu Newsweek.pl, wydań tematycznych pod marką Newsweek, a także za rozwój nowych formatów audio i wideo marki Newsweek.

Sekielski pozostanie także jednym z prowadzących program „Onet Rano”, z którym jest związany od 2018 roku.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *