Nowy zarząd TVP poznamy w czerwcu. Jacek Kurski raczej utrzyma stanowisko

TVP

TVP

Rada Mediów Narodowych w pierwszej połowie czerwca zadecyduje o obsadzie stanowisk w mediach publicznych, w tym prezesa TVP, na nową kadencję. 

W zeszłym roku upłynęły kadencje przedstawicieli zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiej Agencji Prasowej i regionalnych spółek Polskiego Radia. Chodzi o prezesa TVP Jacka Kurskiego i członka zarządu Mateusza Matyszkowicza, a także przewodniczącego rady nadzorczej TVP Macieja Łopińskiego, dwóch członków rady nadzorczej PAP (Macieja Świrskiego i Tomasza Gizińskiego) oraz członków rad nadzorczych regionalnych oddziałów Polskiego Radia.

Pomimo zakończonych kadencji, sprawują nadal swoje funkcje, ponieważ ich mandaty wygasną dopiero z chwilą przyjęcia sprawozdań spółek przez Walne Zgromadzenia, które w tym roku muszą się odbyć do końca września (termin przesunięty z czerwca ze względu na pandemię).

Posiedzenie Rady Mediów Narodowych

O obsadzeniu wymienionych stanowisk w mediach publicznych dyskutowali na posiedzeniu (27 maja) członkowie Rady Mediów Narodowych. Członkowie Rady poinformowali, że decyzje w tej sprawie zostaną podjęte dopiero na najbliższym posiedzeniu, które prawdopodobnie odbędzie się 9 czerwca.

Według nieoficjalnych informacji medialnych, Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz raczej utrzymają swoje stanowiska.

Kadencja zarządów spółek mediów publicznych trwa cztery lata, a rad nadzorczych – trzy lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *