NSA uchylił decyzję KRRiT o cofnięciu koncesji Radiu Hobby

Mikrofon radiowy
Mikrofon radiowy
Fot. Unsplash

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka z 2016 roku o cofnięciu koncesji Radia Hobby z Legionowa.

Podstawą do wszczęcia postepowania przez KRRiT o cofnięcie koncesji dla Radio Hobby było rozpowszechnianie audycji publicystycznych rosyjskiego Radia Sputnik, należącego do Federalnego Państwowego Zjednoczonego Przedsiębiorstwa Międzynarodowa Agencja Informacyjna „Rossija Siegodnia”.

KRRiT cofnęła w 2016 roku koncesję Radiu Hobby, ale poprzedni przewodniczący Rady Jan Dworak wstrzymał wykonanie tej decyzji do zakończenia sprawy przed sądem administracyjnym. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę Radia Hobby, ale nadawca odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Przez ten czas, wskutek nierozstrzygniętego postepowania sądowego, Radio Hobby dalej nadawało aż do listopada 2018 r., kiedy koncesja wygasła, a nadawca nie wystąpił o jej przedłużenie.

KRRiT poinformowała, że 28 kwietnia 2021 r. NSA na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej uchyliła wyrok WSA. „Powyższa sytuacja wskazuje na nieprecyzyjne przepisy w ustawie o radiofonii i telewizji, co w rażący sposób może naruszać interesy państwa polskiego” – skomentowała KRRiT. Zdaniem Rady „zachodzi konieczność pilnego uszczegółowienia niektórych zapisów ustawy, co jest niezbędne z uwagi na polską rację stanu”.

Orzeczenie NSA jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *