Odliczanie do PGA Polska Championship rozpoczęte

PGA Polska Championship

Finał najważniejszej ligi golfa zawodowego w Polsce LOTOS PGA Polska Tour rozpocznie się już 13 września na polu golfowym First Warsaw G&CC w Rajszewie.

Zawody zainauguruje Pro-Am, podczas którego najlepsi zawodowcy w Polsce rywalizują drużynowo z amatorami. Pierwszego dnia odbędzie się również piknik dla zaproszonych gości oraz akademia golfa. Dodatkowymi atrakcjami będą jazdy próbne samochodami, strefa beauty, wyśmienity catering oferowany przez First Warsaw G&CC oraz degustacja wina.

PGA Polska Championship to wiele dodatkowych konkursów sportowych. Po turnieju będzie można oglądać zmagania najlepszych juniorów z klubu oraz czołowych zawodowców w Pro Junior Challenge na nowo otwartym 9-dołkowym polu. Również w niedzielę odbędzie się konkurs Charity Nearest to The Pin, w trakcie którego golfiści będą próbować jak najcelniej uderzyć w kierunku flagi, aby zebrać pieniądze na fundację Bator Tabor. Zwieńczeniem dnia już tradycyjnie będzie spektakularny finał Mistrzostw Polski Longest Drive, który odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Golfa.

W poniedziałek rozpocznie się turniej główny w klasyfikacjach stroke play brutto dla zawodowców oraz stroke play brutto i netto dla amatorów. Pro walczą o najwyższą pulę nagród w tym roku sięgającą 50 000 zł. Po dwóch dniach nastąpi cut. W rundzie finałowej, w środę, wystąpią najlepsi zawodnicy turnieju, a po jej zakończeniu poznamy mistrza PGA Polska Championship i triumfatora rankingu Order of Merit 2015.

W zeszłym roku PGA Polska Championship odbył się na polu Sobienie Królewskie G&CC. Jego triumfatorem został Ian Ashenden. W tym roku z pewnością łatwo nie odda tytułu. Zapowiada się zacięta rywalizacja, gdyż udział w turnieju zapowiedzieli nie tylko najlepsi zawodnicy z Polski ale także zawodnicy z Czech i Wielkiej Brytanii.

Sponsorami zawodów jest First Warsaw Golf&CC, Grupa LOTOS S.A, Work Service, Warta, Dr Irena Eris, Titleist, FJ, Centrum Golfa, Galvin Green, Premium Yachting, Wielkie Wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *