Odlotowy lipiec w Modlinie

Lotnisko Warszawa/Modlin

Lotnisko Warszawa/Modlin

297 254 pasażerów odprawił w lipcu Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. To najlepszy pod względem liczby pasażerów lipiec w ponad 7 letniej historii podwarszawskiego lotniska.

W stosunku do analogicznego miesiąca w 2018 roku, blisko 300 tysięcy to o 4,7 procent więcej odprawionych w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin pasażerów. Pasażerowie mają obecnie do dyspozycji około 50 połączeń regularnych i 13 czarterowych.

W ciągu 7 miesięcy 2019 roku z lotniska odleciało lub na nie przyleciało 1 880 465 pasażerów. To wzrost o 5 procent wobec takiego samego okresu rok wcześniej.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin znajduje się 37 kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Istnieje od 2012 roku. Obecnie można z niego latać niemal do wszystkich krajów UE, a także na Ukrainę, do Jordanii, Izraela i na Wyspy Kanaryjskie. Od kilku miesięcy Lotnisko Warszawa/Modlin jest także bazą dla lotów czarterowych do najpopularniejszych kurortów m.in. w Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji.
Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym portem regionalnym w Polsce wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych.

źródło: Lotnisko Warszawa/Modlin
foto: Grzegorz Dąbrowski / Facebook @LotniskoWarszawaModlin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *