Odnów oblicze! – 14. rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Jana Pawła II. W tym dniu o godzinie 21.15 na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się tradycyjne czuwanie połączone z refleksją nad nauczaniem Jana Pawła II. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem „Odnów oblicze!”.

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza warszawiaków do refleksji nad słowami papieża, które padły 40 lat temu podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Hasło tegorocznych obchodów 2 kwietnia „Odnów oblicze!” nawiązuje bezpośrednio do pamiętnego wezwania Jana Pawła II: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

W trakcie czuwania na placu Piłsudskiego warszawiacy będą mogli posłuchać fragmentów homilii Jana Pawła II i kompozycji wykonanych przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. Udział w wieczornym czuwaniu potwierdził także metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Po zmierzchu, na budynku Garnizonu Warszawa usytuowanym przy placu Piłsudskiego, zostanie wyświetlona specjalna grafika, zaś o godzinie 21.37, jak co roku zabrzmi utwór „Cisza” w wykonaniu trębacza z Garnizonu Warszawa.

Obchody 2 kwietnia poprzedzi koncert Gloria Patri w wykonaniu aż 11 warszawskich chórów wykonany w hołdzie papieżowi. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 30 marca o godzinie 16.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w ramach trwającego Festiwalu Nowe Epifanie. Wstęp jest bezpłatny.

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na:

  • koncert Gloria Patri – w sobotę, 30 marca o godz. 16.00 (Świątynia Opatrzności Bożej)
  • czuwanie na placu Piłsudskiego – we wtorek, 2 kwietnia od godz. 21.15

 

 

Odnów oblicze! – 14. rocznica śmierci Jana Pawła II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *