Ogłoszono laureatki Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska

Kaja Puto, Małgorzata Zerwe, Heike Bittner, Veronica Frenzel, Agata Szymańska-Medina, Agata Horbacz i Katharina Zabrzynski zostały nagrodzone w tegorocznej edycji Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Kaja Puto otrzymała nagrodę w kategorii Prasa za tekst „Chrystus zamiast mostu na trójstyku granic” („Gazeta Wyborcza”). W kategorii Radio nagrodzono Małgorzatę Zerwe za pracę „Niemiecko-polsko-europejska. Oblicza Magdaleny Parys”, wyemitowaną w Deutschlandfunk Feature. Heike Bittner zwyciężyła w kategorii Telewizja za pracę „Rozbitkowie w Berlinie – Polska ściąga bezdomnych rodaków do kraju”, wyemitowaną w Mitteldeutschen Rundfunk Redaktion Osteuropa und Dokumentationen. Veronica Frenzel i Agata Szymanska-Medina otrzymały nagrodę w kategorii Multimedia za materiał „Wszystkie za jedną”, opublikowany w „Der Spiegel”. Agata Horbacz i Katharina Zabrzynski zwyciężyły w kategorii Dziennikarstwo na pograniczu – za pracę „Bez Polaków ani rusz” (Rundfunk Berlin-Brandenburg, Regionalstudio Frankfurt an der Oder). W finale konkursu znalazło się 29 prac, zgłoszeń było 181.

Zwycięzca każdej kategorii otrzymał 5 tys. euro. Fundatorami są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Zeit-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, władze województw – dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz trzech niemieckich krajów związkowych – Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorze Przednie i Wolnego Państwa Saksonia.

źródło: Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *