„ONi w Pracy, ONi w społeczeństwie”. Catering Dietetyczny wspiera osoby niepełnosprawne

Ręce trzymane nad makietą osoby z niepełnosprawnością
Ręce trzymane nad makietą osoby z niepełnosprawnością
Fot. Canva

Z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością, Burak Dieta oraz Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON) rozpoczynają wspólną kampanię pt. „ONi w pracy, ONi w społeczeństwie”. Celem akcji jest podnoszenie świadomości na temat osób niepełnosprawnych w pracy, życiu codziennym i społeczeństwie. 

– Wszyscy mamy takie same potrzeby i prawa do tego, aby wspierać się w drodze po swoje wymarzone cele – podkreślają organizatorzy kampanii.

Corocznie 5 maja obchodzimy w Europie Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który jest odpowiednią okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. W ramach kampanii ” ONi w pracy, ONi w społeczeństwie”, Burak Dieta przekaże z każdej sprzedanej w maju diety złotówkę na wsparcie działalności KSON.

– Burak Dieta chce wspierać swoich podopiecznych nie tylko w zakresie zdrowego żywienia. Działalność Sejmiku ma realny wpływ na poprawę dobrostanu osób niepełnosprawnych oraz ich aktywizację społeczną i zawodową, dlatego bardzo chętnie przyłączyliśmy się do akcji, do czego też zachęcamy naszych klientów – podkreślił Paweł Rosiński, Prezes Zarządu RSP-Gastro Sp. z o.o.

Firma cateringowa często angażuje się w prospołeczne kampanie, w ostatnich latach wspierała Federację Amazonek czy dzieci w szkołach podstawowych w obszarze edukacji proekologicznej. – Wiemy jak długa i kręta jest droga do sukcesu, sami wielokrotnie podejmujemy wyzwania zarówno zawodowe jak i te w obszarze prywatnym. Często to wsparcie jakie dostajemy może być kluczowe w osiągnięciu wymarzonego celu. Cele naszych klientów wspieramy naszą dietą, Sejmik Osób Niepełnosprawnych wspiera rozwój swoich podopiecznych i dodaje im skrzydeł w podejmowaniu nowych wyzwań – chcemy się w to zaangażować – zaznaczyła Paulina Sujka, dyrektor finansowy RSP-Gastro Sp. z o.o.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON), to parasolowa organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych od ponad 20 lat. Prowadzi społeczną agencję zatrudnienia i informację dla osób niepełnosprawnych działalności urzędów i instytucji administracji rządowej i samorządowej, wnioskuje o usuwanie barier architektonicznych i społecznych, interweniuje w szczególnych przypadkach dotyczących indywidualnych i zbiorowych problemów inwalidów, inicjuje i współorganizuje imprezy sportowe, kulturalne i turystyczne o charakterze integracyjnym, wspierających aktywność osób niepełnosprawnych w tych dziedzinach. – Od 3 lat KSON realizuje projekt Centrum Informacji I Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, poprzez bezpłatne poradnictwo prawne, socjalne, psychologiczne i psychoterapeutyczne. Rozpoczęliśmy kolejny etap realizacji projektów Włączam ON! i ZatrudniONy+, kontynuujemy projekt ONi w pracy. Celem tych projektów jest wsparcie osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Zachęcamy do włączenia się projekt i pozyskania nowych kwalifikacji, pogłębienia posiadanej już wiedzy i uzyskania staży a później zatrudnienia w wybranych przedsiębiorstwach – podkreśla Iwona Pikosz-Nuñez, dyrektor zarządzający CSI Projekty Sp. z o.o., koordynator generalny projektów prozatrudnieniowych KSON.

– Wsparcie osób niepełnosprawnych oraz inicjatywy na rzecz znoszenia barier z myślą o wszystkich uczestnikach życia społecznego są jednym z głównych obszarów działalności Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych (KSON). Jesteśmy po to, aby pokazywać naszym podopiecznym, że „można” – można zmienić swoją codzienności, nie zamykać się w czterech ścianach mieszkania i zacząć żyć tu i teraz. Dodajemy im odwagi a z drugiej strony staramy się tą rzeczywistość dostosowywać do pewnych ograniczeń, które mają osoby z niepełnosprawnością – likwidujemy bariery, skutecznie. Dzięki wsparciu PFRON i innych podmiotów z sektora administracji oraz takim inicjatywom jak ta mamy szansę zmieniać codzienność Osób z Niepełnosprawnościami za co dziękuję – zaznaczył Stanisław Schubert, prezes Sejmiku.

Jak można zaangażować się w akcję?

Zamów dowolną dietę do końca maja, a Burak Dieta przekaże z każdej sprzedanej diety złotówkę na wsparcie działalności Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, który wspiera osoby z niepełnosprawnością w całej Polsce.

Zachęcamy do wejścia na stronę www.burakdieta.pl i dołączenia do akcji. Razem możemy więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *