Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu – konferencja w Radomiu

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu - konferencja w Radomiu

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu - konferencja w Radomiu

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, które oficjalnie rozpoczynają sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbywa się w innym mieście.

Wydarzenie w Warszawie pokazało piękno tego miasta, rzeki Wisły oraz zachwycające widoki, które można podziwiać z Praskiej Plaży Miejskiej.

Dziś w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu odbyła się kolejna konferencja otwierająca sezon turystyczny na Mazowszu.

– Jak oceniamy – w województwie mazowieckim co najmniej 6 proc. PKB jest związane z różnego rodzaju działalnością turystyczną. Turystyka na Mazowszu dynamicznie się rozwija, także w podregionie radomskim. Radom kusi wieloma atrakcjami, z których naszą najnowszą perełką jest Muzeum Historii Radomia – mówi Rafał Rajkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno Muzeum Wsi Radomskiej.

– Nawiązując do naszego hasła „niezwykła codzienność” każdy, kto odwiedzi nasze muzeum pokocha radomską wieś, jej zwyczaje, piękno i tradycję – powiedziała Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.

W konferencji prasowej wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury prezentując ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie. To będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko.

– Industrialne oblicze Radomia to jeden z tematów, który turystom przybliżać będą miejscy przewodnicy w ramach akcji „Zwiedzaj Radom z przewodnikiem – zapowiedziała Magdalena Krajewska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli też Liderzy Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej Radia Radom.

Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *