Spotkanie braci żeglarskiej w Tyskim Muzeum Piwowarstwa

Na pubowej scenie Muzeum zagra kolejna gwiazda szantowa czyli TONAM and SYNOWIE, a towarzyszyć im będzie zespół ZA HORYZONTEM.

Ostatnia edycja spotkań PORT W MUZEUM, która odbyła się 22 lutego była wyjątkowa, bo pełna zadumy nad tragicznymi wydarzeniami w Chorzowie. W czasie koncertu zebrano wśród gości blisko 700 zł na specjalne konto PCK dla rodzin ofiar tragedii.

Dokładnie miesiąc po ostatnim koncercie, 22 marca o 20.00 zapraszamy na występ prawdziwej gwiazdy – zespołu Tonam and Synowie. Zespół działał do 1995 roku by po przerwie w 2005 roku wrócić na szantową scenę, na której zaskarbił sobie wielu fanów, głównie za sprawą świetnych wykonań a capella szanty klasycznej.  Grupa nie koncertuje zbyt wiele, tym milej będzie ich posłuchać w Tyskim Muzeum Piwowarstwa. Nie mniejszą przyjemnością będzie zespół ZA HORYZONTEM, składający się głównie z pań, które zaprezentują świeżo nagrany album “Baba na pokładzie”.

Jak zdobyć bilet? Jest kilka sposobów. Można skorzystać z konkursu na stronie Szantymaniak.pl, gdzie do wygrania jest 60 pojedynczych wejściówek. Można w dniu 17 marca między 12 a 13 zadzwonić bezpośrednio do Muzeum pod nr 32 327 84 30 i na hasło PORT W MUZEUM otrzymać jedną z 20 wejściówek, można nasłuchiwać konkursu w radiu eM i szukać wejściówek do zgarnięcia w tygodniku ECHO w środę 15 marca.

Port w Muzeum to cykl, który zainicjowały: Tyskie Muzeum Piwowarstwa (Kompania Piwowarska SA.) i organizatorzy festiwalu Port Pieśni Pracy.  Dzięki rozpoczętej współpracy szant w Tychach będzie można odtąd słuchać średnio raz w miesiącu w jedynej w pubie Tyskiego Muzeum Piwowarstwa. Na pubowej scenie gościli już m.in: Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, Segars oraz Cztery Refy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *