Majowa Machina z ABSOLUT(nym) Kravitzem

Drugi numer od powrotu na rynek kultowego magazynu „Machina” jest już w kioskach. Numer majowy jest w 100% sfreakowany, jak wszyscy którzy go wezmą do ręki, a to za sprawą swojej zawartości – znalazły się w nim same zakręcone osoby i rzeczy.

W majowej „Machinie” o tym co było i co będzie opowie w swojej ostatniej rozmowie z przyjacielem Łukaszem Maciejewskim Stanisław Lem. Specjalnie dla „Machiny” Renata Przemyk skomentuje słowa piosenek z płyty „Unikate” pisane dla niej przez Annę Saraniecką. Dowiemy się czy wrotki są boskie, dlaczego odmieńcy zawsze są na świeczniku i dlaczego staropanieństwo w Polsce to cały czas obciach.
Poza tym mnóstwo recenzji płyt, filmów, gier i zabaw towarzyskich oraz wszystkiego co ma grzbiet i kręgosłup moralny.

Wprowadzeniu drugiego numeru „Machiny” na rynek towarzyszyć będzie zakrojona na dużą skalę kampania reklamowa. Promocja obejmie swoim zasięgiem outdoor, Internet, telewizję, radio, miejsca sprzedaży czasopisma, nośniki reklamowe w pociągach Intercity oraz wypożyczalniach wideo – Beverly Hills. Reklama najnowszego numeru znajdzie się również na autobusach w największych polskich miastach (Media Miejskie). Równolegle z kampanią standardową prowadzone będą działania z wykorzystaniem niestandardowych narzędzi m.in. ambient i guerilla marketing.

W kampanii outdoorowej zostaną wykorzystane dwa rodzaje billboardów: 12×4 metra (Cityboard Media) oraz zbliżone do kwadratu: 4×3 metra (Clear Channel). W sumie w ośmiu największych miastach Polski zostanie wyklejonych ponad 400 takich billboardów.

Równolegle z kampanią outdoorową ruszy kampania w Internecie, która obejmie swym zasięgiem: Onet.pl, wp.pl, Interia.pl, Korba.pl, vortal „?dlaczego” oraz radiowa: Radio Zet, Radiostacja oraz Radio Wawa.

Nakręcony w Indiach spot wyświetlany w telewizji (Canal+, Viva, VH1, 4fun.tv) oraz w sieci kin Multikino, będzie wizerunkowym uzupełnieniem całości kampanii. Dodatkowo magazyn „Machina” będzie eksponowany w  punktach sprzedaży (Empik, Inmedio, Relay, Kolporter i Ruch) oraz na nośnikach prasowych Point Press.

Całość kampanii została przygotowana w ramach struktury Platformy Mediowej Point Group. Za kreacje odpowiedzialna jest agencja BTL Point Group, za przygotowanie kampanii od strony graficznej Studio Point Group.

Magazyn „Machina” jest również sponsorem I Festiwalu Plakatu Reklamowego w Krakowie. Festiwal odbędzie się w Krakowie w dniach 27 kwietnia – 14 maja 2006 roku pod nazwą Barbakan 2006, a temat prac konkursowych to: „Jak zmienić nastawienie polskiego społeczeństwa do energetyki”. Kampania billboardowa promująca I Festiwal Plakatu Reklamowego ruszyła 1 kwietnia i potrwa do końca festiwalu czyli do 14 maja 2006 roku. W największych miastach Polski wykorzystano 300 billboardów wielkoformatowych (504×238 i 600×300) oraz 300 clp. Dodatkowo w samym Krakowie jest wyklejonych 2 000 sztuk informacyjnych plakatów B1, które będą eksponowane w tym samym czasie. 

Dystrybucja „Machiny” odbywa się za pośrednictwem wszystkich liczących się dystrybutorów prasy W Polsce. Oprócz kiosków magazyn trafi do salonów prasowych Empik, HDS, RELAY, INMEDIO, Ruch oraz Saloników Prasowych Kolportera S.A. Nakład nr 2 wynosi 100.000 egzemplarza, cena magazynu 7,99zł (z VAT).

Wydawca magazynu „Machina” Media Point Group prognozuje iż sprzedaż pierwszego numeru przekroczyła 60 tys. egzemplarzy.

Nowa „Machina” to magazyn popkulturalny. Kierowany jest do czytelników między 25. a 35. rokiem życia. Czytelnik może oczekiwać co miesiąc nowej dawki informacji i artykułów związanych z filmem, muzyką, nowymi technologiami, modą i stylem życia. Stałymi, comiesięcznymi materiałami redakcyjnymi będą: aktualności, cover story, wywiady, recenzje, sesje mody, a także felietony pisane przez znanych i cenionych.

Wydawcą magazynu „Machina” jest Media Point Group sp. z o.o. wchodząca w skład Platformy Mediowej Point Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *