Nagroda dla prezesa Polonijnego Klubu Podróżnika

Nagroda przyznawana jest wybitnym Polakom, którzy swoimi osiągnięciami rozsławiają polską kulturę, naukę, sztukę, sport. Od momentu ustanowienia przez Senat RP, 2 maja Dniem Polonii i Polaków za Granicą, nagroda ta jest wręczana podczas uroczystego koncertu z tej okazji.

Tegorocznymi laureatami nagrody zostali również: Rafał Blechacz (Polska), Zygmunt Stankiewicz (Szwajcaria) i Zespół Tańca Ludowego „Kukułeczka” z Dyneburga (Łotwa).

Członkowie Klubu są przekonani, iż wyróżnienie, jakie otrzymał ich kolega i prezes w pełni znajduje potwierdzenie w jego ogromnej działalności na rzecz promocji Polski, polskich podróżników i odkrywców i ich osiągnięć tych dawnych i tych współczesnych. Niech te liczby świadczą o tej działalności – ponad 180 różnych akcji, w których udział wzięło blisko 16 tys. osób.

Jerzy Majcherczyk powiedział odbierając to zaszczytne wyróżnienie z rąk Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Bogdana Borusewicza: "Nagrodę tę przyjmuje jako wyróżnienie dla całego Polonijnego Klubu Podróżnika, Klubu który działa z pasją, a tą pasja jest promocja Polski, i polskich podróżników i odkrywców"          

Jak prestiżowe jest to wyróżnienie niech świadczą nazwiska niektórych poprzednich laureatów, a są w śród nich: Jerzy Giedrojć, Krzysztof Kieślowski, Wiesława Szymborska, Leszek Kołakowski, Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Robert Korzeniowski, Jim Pawelczyk, Marek Kamiński, Ryszard Horowitz, Jan Nowak-Jeziorański, Adam Małysz, Zbigniew Rybczyński, Włodzimierz Lubański, Roman Polański, Norman Davies i Prezydent Ryszard Kaczorowski

P.O.Box. 3011. Wallington, NJ 07057. USA. Tel: 201-384-5137  www.odkrywcy.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *