VI edycja Konkursu Dziennikarskiego – Oczy Otwarte 2006

Konkurs obejmuje artykuły, audycje radiowe i programy telewizyjne, które zostały po raz pierwszy opublikowane lub wyemitowane między 1 sierpnia 2005 r. a 31 sierpnia 2006 r. Termin zgłaszania prac do Biura Organizacyjnego Konkursu upływa 15 września 2006 r. Nagrodami są statuetki Konkursu i kilkudniowy wyjazd studyjny do Wielkiej Brytanii, gdzie laureaci będą mogli zapoznać się z tamtejszymi rozwiązaniami służącymi integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

 – Wierzymy, że konkurs „Oczy otwarte”, który ma na celu zmieniać wizerunek osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, spełnia swoje zadanie. Z pewnością jednak wiele jest jeszcze do zrobienia, dlatego w tym roku kontynuujemy Konkurs we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji –  powiedziała Katarzyna Borucka, przedstawicielka Philip Morris Polska SA.

W Konkursie zostanie przyznanych pięć nagród: dwie w kategorii Artykuł Prasowy, po jednej w kategoriach Audycja Radiowa i Program Telewizyjny oraz Nagroda Specjalna Jury. Jury może także dodatkowo wyróżnić statuetkami Konkursu po jednej redakcji w każdej kategorii prasowej, radiowej i telewizyjnej  za szczególny wkład w promocję idei integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wybór laureatów będzie przebiegać dwuetapowo. Aby zapewnić wysoki poziom nominowanych prac, wstępnej selekcji dokonajÂą członkowie Jury. Wybiorą 20 najlepszych prac: 10 w
kategorii Artykuł Prasowy oraz po pięć w kategoriach Audycja Radiowa i Program Telewizyjny.

Ostatecznych zwycięzców wyłonią przedstawiciele świata niepełnosprawnych artyści, sportowcy, działacze społeczni, itp.

– Po poprzednich edycjach Konkursu widać coraz większe zainteresowanie mediów problematyką niepełnosprawnych. Oznacza to, że całe społeczeństwo powoli dojrzewa do tego, by umieć żyć z niepełnosprawnymi oraz traktować niepełnosprawność jako normalną sprawę – powiedział Piotr Pawłowski ze
Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

W skład Jury Konkursu wchodzą: Barbara Rogalska (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), Teresa Torańska (dziennikarz prasowy i telewizyjny), Barbara Pietkiewicz (Polityka), Janina Jankowska  (dziennikarz radiowy), Filip Łobodziński (Newsweek Polska), Piotr Pawłowski (Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji).

Więcej szczegółów na temat Konkursu znajduje się w Regulaminie dostępnym w Internecie pod adresem: www.oczyotwarte.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Jeziorowska
Biuro Organizacyjne Konkursu „Oczy otwarte”
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ul. Dzielna 1 00-162 Warszawa
 tel. 022 635 13 30, faks: 022 635 11 82
 e-mail: oczyotwarte@integracja.org

www.niepelnosprawni.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *