III Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy

Tegoroczny Piknik odbędzie się w 70-tą rocznicę powstania na lotnisku w Aleksandrowicach pierwszej w Polsce Szkoły Lotniczej LOPP.

Na III pikniku pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta i Dowódcy Sił Powietrznych RP gen. Stanisława Targosza będzie miało miejsce wiele atrakcji lotniczych, na czele z pokazem zespołu akrobacyjnego Sił Powietrznych Biało Czerwone Iskry, wykonywanego na samolotach odrzutowych TS-11 Iskra. Zobaczymy w akcji zespół Żelaźni na samolotach Zlin, akrobację indywidualną na samolotach, szybowcach.

Ciekawostką będzie desant z samolotu transportowego AN-26 z wysokości tylko (!) 400 metrów, pokaz imponujących modeli samolotów i szybowców sterowanych radiowo. Na pewno ciekawie zaprezentują się śmigłowce, oczekiwany jest również pokaz akcji ratowniczej GOPR-u wykonywanej z pokładu śmigłowca. Wrażenie zrobi zrzut wody z samolotu pożarniczego Dromader.

Swoje umiejętności w powietrzu i na ziemi zaprezentuje dwóch aktualnych Mistrzów Świata w szybownictwie – Sebastian Kawa ( Aeroklub Bielsko-Bialski ) i Janusz Centka ( Aeroklub Leszczyński ) – najwyżej notowani szybownicy na świecie! Nie zabraknie również pokazu wielokrotnego Mistrza Świata, aktualnego wicemistrza Europy w akrobacji Szybowcowej, utytułowanego akrobaty samolotowego Jerzego Makuli oraz świetnego modelarza Marka Szufy. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w imprezie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *