Wernisaż wystawy Taniec Białej Czapli

Natalia Krzyżanowska ma 27 lat i jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Od dwóch lat uczy się grafiki i malarstwa w pracowni Rajmunda Gajzlera w Gdyni. Sztuka jest jej wielką pasją. Posługuje się tuszem, akrylem, akwarelą, ekoliną, suchą pastelą na kartonie ilustracyjnym. W swoich pracach kładzie nacisk na dynamikę ruchu zarówno samych postaci, jak i tła. Projektuje też biżuterię, kostiumy i ubiory, w które  ubiera swoich bohaterów. Jej prace zawsze ilustrują jakąś historię. Część pomysłów ilustruje wierszami. Inspiracją dla niej jest świat fantasy, baśnie i legendy z całego świata, a także wydarzenia historyczne, które  przedstawia  w baśniowej alegorii.

Podsumowaniem jej dotychczasowych inspiracji i przeżyć artystycznych jest wystawa ‘Taniec Białej Czapli’ , czyli opowieść o ludziach ptakach – cudownych baśniowych istotach zasiedlających jej wyobraźnię.

Wernisaż odbędzie się w Żeglarskim Klubie Muzycznym Barakuda, w Warszawie na ul. Smoluchowskiego 2. Wystawa potrwa do 20 stycznia 2007 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *