W ciągu dwóch dni zaprezentowało się 9 redakcji czasopism, które promowały swoje najnowsze numery. Redakcje czasopism miały szansę opowiedzieć o tym, jak postrzegają współczesny świat kultury, jakie widzą w nim zagrożenia i jakie perspektywy. Oprócz spotkań z redakcjami miały miejsce imprezy towarzyszące – spotkanie z autorami ostatnio wydanych antologii poetyckich oraz multimedialna Cudokracja.
Odsłona październikowa, organizowana w ramach Roku Jerzego Giedroycia, pod hasłem „Giedroyc – wszystko to, czego nam brakuje: niezależność, zaangażowanie, fundusze”, odbyła się w 4 miastach: w Gdańsku, w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w Warszawie w Domu Spotkań z Historią Ośrodka Karta, w Krakowie, w Bunkrze Sztuki i w Katowicach w Górnośląskim Centrum Kultury i na Uniwersytecie Śląskim. O problemach współczesności (zaangażowanie, niezależność) oraz udziale paryskiej „Kultury” w finansowaniu drugiego obiegu wydawniczego w Polsce dyskutowali redaktorzy i autorzy czasopism kulturalnych powstałych w latach 80. i 90.
W dniach 7-10 grudnia 2006 w Warszawie i Krakowie odbędzie się kolejna odsłona Festiwalu Kultura Polskich Czasopism.
Odsłona grudniowa wieńczy wszystkie tegoroczne odsłony Festiwalu. Mottem grudniowych wydarzeń będzie hasło: „Sztuka cierpi – pozwólcie nam mówić”.
„Sztukę” w temacie przewodnim rozumiemy szeroko, bierzemy pod uwagę nie tylko sztuki plastyczne, ale także literaturę czy sztukę prowadzenia dyskusji i sporów.
Na program Festiwalu złożą się przede wszystkim dyskusje panelowe z udziałem redaktorów czasopism kulturalnych papierowych i sieciowych. Do udziału w rozmowie zostali zaproszeni także redaktorzy reprezentujący media wysokonakładowe. Panelom towarzyszyć będą promocje i prezentacje.
Szczegółowy program wydarzeń jest już dostępny na stronie www Festiwalu:
http://festiwal.czasopism.pl