Paradoks Film Festiwal – Three Steps to Oscar

Festiwal podzielony jest na konkurs dla ludzi studiujących na uczelniach artystycznych w całym kraju oraz na konkurs filmów wyprodukowanych przez amatorów. Festiwalowi towarzyszyć będzie Telewizja Festiwalowa dzięki której, szersza publiczność dowie się co powiedzieli w wywiadzie zaproszeni goście, jak jury ocenia filmy. W Kinotece, podczas inauguracji oraz finału zaproszonym gościom oraz publiczności towarzyszyć będzie muzyka na żywo.

Dwie zwycięskie etiudy z Paradoks Film Festiwal automatycznie wezmą udział w oficjalnym konkursie Foyle Film Festiwal w Irlandii Północnej. Wygrywając Foyle Film Festiwal, etiuda jest również w sposób automatyczny zakwalifikowana na listę dziesięciu nominacji do Oskara. Wygrywając z dziesięcioma kandydatami wyłonionymi na festiwalach o tej samej randze film dostaje oficjalną i międzynarodową nominację do Oskara. Jest to więc bardzo atrakcyjny i niespotykany dotąd w Polsce Festiwal, który swoją formułą i atrakcyjnością wyprzedza wszystkie tego typu festiwale w Polsce. Przyciąga tym samym nie tylko samych uczestników i widzów ale również potencjalnych sponsorów.

Planowani Goście: Peter Zelenka, Christoffer Boe, Marty Malerky, Terry Colly, John Peto, Sharon Conncanon, Robert Gliński, Grażyna Torbicka, Anna Jurksztowicz, Krzesimir Dębski, Andrzej Kołodyński, Bogusław Linda, Marek Kondrat, Piotr Piesiewicz, Zbigniew Hołdys, Hubert Urbański, Maciej Zakościelny, Borys Szyc, Katarzyna Skrzynecka, Wojciech Młynarski, Apoloniusz Węgłowski, Robert Kostro, PISF, Dyrektor Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, Fuji Film (Kodak), Beverly Hills Video, Muzeum Historii Polski , Reiffaisen Bank Polska, Gutek Film, The Nerve Centre Jury: Peter Zelenka, Christoffer Boe, Marty Malarkey, Robert Gliński, Zbigniew Hołdys Festiwal odbędzie się w Kinotece PKiN w Warszawie, w dniach 24-27 kwietnia br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *