Study press na dzień z Presleyem, 17-18 sierpnia 2007, Poznań

 

Wstępny program:

piątek 17.08.
godz.19.00 – pokaz filmów z Presleyem jako aktorem – Klub Blue Note
godz.21.00 – zwiedzanie Muzeum Instrumentów Muzycznych i pobyt w Galerii Nocnej
Zakwaterowanie complimentary.

sobota 18.08.
po śniadaniu wyjazd do Puszczykowa do Muzeum im. Arkadego Fiedlera
godz.13.00 wyjazd do Suchego Lasu miejsca urodzenia Ojca teatru Polskiego,
Wojciecha Bogusławskiego – Wójt Gminy i Starosta Poznański będą gospodarzami.
godz.18.00 w Poznaniu na stadionie Olimpii koncert Presleyowski.
Zakwaterowanie w hotelu Olimp ul. Warmińska 2 (Lasek Golenciński).

Producentem koncertu „Dzień z Presleyem” będzie Krzysztof Wodniczak.
Opiekunem dziennikarzy będzie członek SPM – red. Krzysztof Styszyński.

Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu prosimy o akredytację na
www.polskiemedia.org/formularze/presley

Pomnik Elvisa powstanie w Poznaniu

Muzyka i pamięć
Trzydziestoletnia pustka po Elvisie Presleyu? Jaka pustka? On żyje pośród nas! Pamięć fanów nie pozwala mu umrzeć. Nic się nie kończy. Najlepsze dopiero się zaczyna – tak wykrzykują postarzali o niezłe kilka kilogramów szpakowaci „presleyowcy” spoglądając na swoje wnuki nucące na ostrą nutę „That’s all Right Mummy”.

„Wszystko w porządku Elvis!” – powtarza Krzysztof Wodniczak, producent jedynej w Polsce imprezy upamiętniającej 30. rocznicę śmierci Króla Rock and Rolla. „To będzie nasz prezent dla pokolenia wychowanego na słuchaniu radia Luksemburg- ludzi, dla których Presley był kimś ważnym, a jego muzyka pomagała w dojrzewaniu do rzeczy wielkich” – dodaje prezes Stowarzyszenia Muzycznego Brzmienia, wielce zasłużonego dla rozwoju kultury muzycznej .
Spotkamy się niczym na wielkiej plenerowej prywatce, zaśpiewamy, wzruszymy i szaleńczo zabawimy 18 sierpnia 2007 r. na stadionie poznańskiej Olimpii. DZIEŃ Z PRESLEYEM zacznie się w samo południe. Dla Króla Rocka zaśpiewają m.in.: Shakin Dudi, Inspiro Ensemble, Magda Piskorczyk, Michał Milowicz, The Way Voices, Paweł Bączkowski i Wojciech Korda. W drużynie Presleya wystąpią także: Anna Polowczyk, Damian Grzegorczyk, Jarek Królikowski, Maciej Kryszak, Dariusz Stocki oraz zespoły: Bella Villa, Carbo Fantom, Konsonans i K.O.M.P.

Odsłonięty zostanie również „Królewski Pomnik”. Wzniosą go,wczesniej ulepiwszy w glinie – pod okiem profesjonalistów – sami uczestnizy zabawy na specjalnie przygotowanej platformie. Tu każdy będzie mógł dołożyć coś od siebie, a potem sfotografować się na tak znamienitym tle.Wyjatkowa puentą będzie publiczna licytacja – jedynego w swoim rodzaju- tego zbiorowego dzieła.
Dodatkową atrakcją będzie rozstrzygnięcie konkursu na sobowtóra fizis i głosu Presleya. Zgłoszenia kandydatów proszę kierować pod adres:wodniczak@poczta.onet.pl
Organizator mityngu – Krzysztof Wodniczak (warto dodać – ostatni menedżer Czesława Niemena)  gwarantuje dobrą zabawę dla kilku tys. Imprezowiczów- od kołyski do 101 lat oraz telewidzom ,gdy nie zdążą na stadion.
Sobotni wieczór poprzedziczwartkowy i piątkowy pokaz filmów z Elvisem jako aktorem w klubie Blue Note. Start o g. 19.00.
Bawimy się przy jego muzyce.. Od Memphis do Pekinu i od Oslo do Aten. Jak miliony fanów. Niezależnie od palącego słońca czy bliskich lodowców, przekonań i poglądów. Pamiętamy. Zwyczajnie czujemy się obywatelami Świata.
Post scriptum:Jeśli ktoś obchodzi urodziny razem z Presleyem 8 stycznia będzie miał okazję być poznany szerszej publiczności podczas poznańskiego koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *