Festiwal Kulinarny Kuchni Łódzkiej

Cel imprezy – prezentacja tradycyjnych potraw regionu łódzkiego, promocja kuchni łódzkiej jako marki regionalnej. Łódź potrzebuje silnej marki regionalnej.

Ponadto dla miłośników dobrego jedzenia to nie tylko okazja do poznania nowych smaków i potraw, ale przede wszystkim doskonała zabawa w miłej rodzinnej i piknikowej atmosferze.
 
Organizator – Polska Izba Produktu Regionalnego, Polska Izba Turystyki, Urząd Gminy w Brzezinach, Dyrekcja Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Inter Solar, Karczma Letnia Raz na Wozie. Wielki  Festiwal Kulinarny Kuchni Łódzkiej w Ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, 9 wrzesień – Ogrody Inter Solar Buczek 26.
 
PROGRAM
 
godz. 12.00 – Otwarcie stoisk z produktami regionalnymi: wiejskie kiełbasy i wędliny, gorące pieczywo, masło i sery, miody i wyroby cukiernicze. Bezpłatne degustacje.
 
godz. 13.00 – Przywitanie i słów kilka o Polskiej sztuce i tradycji kulinarnej – Prezes Polskiej Izby Produktów Regionalnych dr. Grzegorz Russak.
 
Przez cały czas trwania imprezy : dla dzieci i młodzieży gry i zabawy . Konkursy z nagrodami. Przejażdżki bryczką i inne atrakcje.         

godz. 13.15 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca 'Mrożanie’
 
godz. 14.00 – Recital Barbary Targosz.
 
godz.15.00 – Dziennikarskie Mistrzostwa Regionu Łódzkiego w Gotowaniu.
 
godz. 15.00 – Zmagania dziennikarzy wspomoże swoim występem Globus.
 
godz. 16.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
 
godz. 17.00 – Koncert Danuty Błażejczyk.

W czasie trwania imprezy czynna będzie restauracja serwująca dania kuchni regionalnej i punkty gastronomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *