Moskiewski Chór Aleksandrowa już w Polsce!

J.B. Uchow i chórmistrze: zasłużony artysta Rosji I.I. Tupikow i zasłużony artysta Rosji S.A. Sokołow. Chór jest uznawany za jeden z najlepszych męskich chórów na świecie. Demonstruje wysokie mistrzostwo wokalne, jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych.

Po raz pierwszy w historii zespołu – chór przygotował program złożony z rosyjskiej i zagranicznej muzyki sakralnej, który w marcu 1997 roku z zachwytem został przyjęty przez francuskich widzów.

W wieloletniej historii zespołu, wyrosła w nim cała plejada wyróżniających się śpiewaków – solistów. Cały świat zna nazwiska narodowych artystów ZSRR W. Sztiefuca, W. Gawwa i zasłużeni artyści Rosji: S. Iwanow, P. Bogaczew, W. Majstruk, B. Miziuk, A. Gwozdiecki, W. Ananiew. 

W ciągu całej historii zespołu – 126 „aleksandrowców” za swą działalność zostało wyróżnionych honorowymi tytułami (58-miu spośród nich pracuje w zespole obecnie).

„Aleksandrowcy” przemierzyli z koncertami całą Rosję, przebywali z występami w ponad 70-ciu krajach świata i wszędzie ich występy odnosiły triumfalne sukcesy.

Zasługi zespołu nagrodzono wysokimi odznaczeniami krajowymi i zagranicznymi. Należą do nich: dyplom Światowej Wystawy w Paryżu – Grand Prix (1937 r.), nagrody za rekordowe nakłady nagrań płytowych – „Złote płyty” francuskiej firmy Chard Diu Mondy (1964 r.) i holenderskiej „N. O. S.” (1974r.) oraz „Złoty dyskobol” (1961 r.) przyznany przez francuską akademię nagrań – za najlepszą płytę roku.

W repertuarze zespołu jest ponad 2 tysiące utworów. Są to pieśni narodowych kompozytorów, pieśni ludowe, muzyka sakralna, klasyczne utwory rosyjskich i zagranicznych kompozytorów oraz arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Informacje na temat terminów koncertów oraz możliwości zamówienia biletów znajdą Państwo na stronie:
http://ear.com.pl/aktualne-imprezy/chor-aleksandrowa/index.php#koncerty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *