Bieriozka już w marcu w Polsce

Już w marcu  bieżącego roku pojawi się w Polsce światowej sławy balet Bieriozka. Każdy, kto weźmie udział w tym niepowtarzalnym widowisku, zachowa je w pamięci na długie lata. Najpiękniejsze rosyjskie tancerki tworzą niezwykłe formy sceniczne, a to, co szczególnie je wyróżnia, to umiejętność perfekcyjnego tańca w korowodzie. Spektakl jest doskonałą okazją do spędzenia czasu we dwoje, jak również wraz ze znajomymi, współpracownikami czy partnerami Państwa firmy. Może być też nietuzinkowym prezentem.

Bieriozka jest jedyna w swoim rodzaju. „Taniec i śpiew zespołu to jak poezja” – tak wyraził się po koncercie jeden z nowojorskich krytyków.

Fenomen artystyczny baletu polega na tańcu w korowodzie, ze skomplikowanym układem choreograficznym, który w połączeniu z przepięknymi strojami staroruskiej kultury sprawia wrażenie, że artyści nie tańczą, a płyną po scenie.

Wielu artystów Bieriozki występowało również w Chórze Aleksandrowa oraz zespole Red Star.

Bieriozka to absolutna harmonia muzyki i tańca podkreśloną nieprzeciętną urodą i talentem artystek. Zespół występuje w 60 osobowej zawodowej grupie tanecznej. Za propagowanie kultury na całym świecie balet otrzymał Złoty Medal Pokoju.

Artyści występowali na największych scenach teatralnych i koncertowych świata wzbudzając zachwyt i podziw publiczności. Prowadzący zespół przez lata wypracowali wspaniałą choreografię, która wyraża bogactwo, charakter, osobliwość rosyjskiej kultury, a zarazem lekkość, odwagę i skromność.

Bieriozka – Historia

Wiosną 1948 roku mieszkańcy Moskwy zobaczyli w letnim programie estradowym korowód dziewcząt w spektaklu “Bieriozka” wyreżyserowanym przez Nadieżdę Nadieżdinową. Publiczność była tak zachwycona występem tancerek, że artystka postanowiła nadać ich grupie nazwę Bieriozka (Brzózka).Wraz z baletem Bieriozka narodził się nowy styl w rosyjskiej choreografii scenicznej. Zadziwiające korowody i niezwykły płynący krok zachwycały publiczność na każdym koncercie.

W 1949 roku na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w Budapeszcie, w konkursie tańca ludowego zespół zdobył pierwszą nagrodę oraz tytuł laureata. Tak oto rozpoczęło się pasmo sukcesów grupy baletowej w kraju, ale również na świecie, które trwa już ponad pół wieku.

W 1959 roku decyzją Światowej Rady Zwolenników Świata w Budapeszcie grupa zdobyła złoty medal imienia Joliot Curie. Rosyjscy dyplomaci wielokrotnie podkreślali, że Bieriozka jednym swoim koncertem potrafi zdziałać więcej, niż oni miesiącami ciężkiej pracy.

W 1980 roku dyrektorem zespołu została znana aktorka M.M. Kolcowa.

Od 1980 roku w balecie występowało już sześć pokoleń. Nieustannie szeregi zespołu zasilają nowi, młodzi tancerze.

Dbałość o zachowanie rosyjskiej tradycji, rosyjskiego kolorytu i rosyjskiej duszy jest głównym zadaniem Bieriozki.

TRASA:
03 III Konin;
04 III Piła;
05 III Gorzów Wlk.;
06 III Włocławek;
07 III Białystok;
08 III Warszawa;
09 III Katowice;
10 III Łódź;
11 III Wrocław;
12 III Kędzierzyn-Koźle;
13 III Głogów;
14 III Zielona Góra;
15 III Słupsk;
16 III Elbląg;
17 III Toruń.

SPM objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *