Spotkanie mediów regionalnych i lokalnych z Premierem RP

W słowie skierowanym do dziennikarzy mediów regionalnych i lokalnych, premier podkreślił ważną rolę społeczności lokalnej oraz tychże mediów.
Premier wyraził opinię, że dziennikarze reprezentujący media regionalne i lokalne bronią jednocześnie niezależności i autonomii wspólnot mniejszych niż wspólnota ogólnonarodowa oraz przede wszystkim bronią niezależności wobec dysponentów politycznych. –Ja zdaję sobie sprawę jak wielkie to wyzwanie, szczególnie w przypadku mediów regionalnych i lokalnych, żeby utrzymać wewnętrzną niezależność. Tej wewnętrznej niezależności życzę wam wszystkim najbardziej– podkreślił Donald Tusk. Szef rządu przypomniał również, że miał okazję współtworzyć i prowadzić media o zasięgu lokalnym, i stąd ma duże zrozumienie dla problemów tego środowiska.

Donald Tusk podkreślił też, że jako zdecydowany demokrata lokalny wśród zadań, które sobie postawił jest również przywrócenie rangi wspólnotom regionalnym. W tej pracy szef rządu liczy na wsparcie ze strony mediów lokalnych. –Wspólnie możemy pomóc Polakom, żeby uzyskali pełny wymiar wolności, autonomii, samodzielności wobec władzy, administracji i polityków– powiedział premier życząc jednocześnie dziennikarzom wiary, że jest to możliwe do zrealizowania.

Premier poświecił też wiele czasu na spotkania indywidualne z obecnymi dziennikarzami z całej Polski. Jak zapowiedział, będzie częściej spotykał się z przedstawicielami mediów regionalnych i lokalnych.

Podczas spotkania odbyła się także prezentacja Polskiej Organizacji Turystycznej. Prezes POT Rafał Szmytke przedstawił znaczenie gospodarki turystycznej w Polsce i na świecie.  Partnerem spotkania był Wars S.A., którego wiceprezes Andrzej Buczkowski przypomniał i zaprezentował nowy wizerunek firmy, łączący się m.in. z odnową wagonów restauracyjnych oraz menu oferowanego przez Wars S.A. Nowością jadłospisu są ciepłe kanapki z regionu Emilia Romagna  – Piadina Focarina. O ile nowa pozycja w menu Wars S. A. spowodowała lawinę pytań i wątpliwości podczas dyskusji, to po degustacji tego włoskiego przysmaku, przygotowanego na bazie polskich produktów, pytania te zniknęły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *