O MITAM na konferencji prasowej…

Rozpoczął od samooceny, iż dotychczas zazwyczaj działał sam, w pojedynkę będąc takim Misiem Samisiem ,który biegał sam, ale musiał się zmęczyć. Teraz zmienił zdanie i wie, że  kto chce daleko i perspektywicznie biec, ten tworzy grupę. I przedstawił team współpracujących z nim przy targach muzycznych:  Andrzeja Mitana, Jacka Kasprzyckiego, Michała Bajera, Leszka Estkowskiego i Zygmunta Tomkowiaka. Nawiązał do Międzynarodowej Wiosny Estradowej,  mającej swoje edycje w latach siedemdziesiątych i przedstawił założenia programowe MITAM (czytaj więcej w witrynie:  www.mitam.eu  – strona tytułowa).

Z kolei  Andrzej Mitan  stwierdził, że wysoko ceni poznańskie środowisko artystyczne. Także dopowiedział,  że Krzysztofowi się nie odmawia, więc chociaż w tym  czasie (sierpień) będzie szefem artystycznym "Powstania Sztuki", który odbywać się będzie w radomskiej Elektrowni  – na  pięć dni zamieni Radom na Poznań i w dniach od 14 do 18 sierpnia duchem i ciałem będzie na Międzynarodowych Targach Muzycznych,  występując m.in. w kościele pw Wszystkich Świętych, który jest Duszpasterstwem Środowisk Twórczych oraz Piwnicy Duchowej ze spektaklem "Polski Poemat Dydaktyczny" z wybitnymi muzykami jazzowymi.

Pierwszy wieczor Targów Muzycznych  16 sierpnia  to DZIEŃ Z ELVISEM ma przebiegać pod dyktando zepołów: Boogioe Radio Berlin Orchestra, Shakin Dudi oraz solistów: Anglika Ericka Bella (Thin Lizzy) ) oraz Pawła Bączkowskiego i grupy wokalnej Konsonans.Drugi wieczór to wielogodzinny mityng MUZYKA TO  AMERYKA,  z udziałem m.in.: Gladek Brotheres Band,(country The Voices,(gospel), The Vintage Band, (jazz sceny nowojorskiej),Izotop (rock texnski), Jan Izba Izbińsky (rhythm and blues). To najważniejsze z koncertów tercji na dziedzińcu Urzędu miasta Poznania przy placu Kolegiackim. Zaś liczne kluby muzyczne znajdujące się na Starym Rynku i w najbliższym otoczeniu przygotowują swoje imprezy towarzyszące jako tematyczne. Dziennikarze domagali się skonkretyzowania, co  serwować będą poszczególne kluby. Za wcześnie na szczegóły – zażartował Krzysztof Wodniczak – one nastąpią dopiero na początku sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *