Samorząd Café – wypij z radnym lemoniadę!

Jeśli nie wiesz co zrobić, gdy autobus znów nie przyjechał, na Twoim parkingu zdarzają się kradzieże, Twój lekarz przyjmuje tylko rano, brakuje miejsc w przedszkolu, mieszkasz w zdewastowanej kamienicy…

Odpowiedzi na pytania jak rozwiązać te i wiele innych problemów będzie można uzyskać w czwartek, 18 września, w godz. 17.00-20.00 w księgarnio – kawiarni Tarabuk przy ul. Browarnej 6.

Stowarzyszenie Szkoła Liderów oraz Fundacja im. Stefana Batorego zapraszają mieszkańców stolicy na spotkanie pod hasłem SAMORZĄD CAFÉ, gdzie w nieformalnej atmosferze będą mieli okazję porozmawiać z warszawskimi radnymi. Spotkanie przyjmie formę stolików eksperckich. Wystarczy dosiąść się  do jednego z nich i przedyskutować problemy (i nie tylko), z którymi spotykamy się w życiu codziennym, w swoich dzielnicach i w całym mieście. Podczas rozmowy z radnymi, organizatorzy spotkania będą serwować lemoniadę i ciastka.

Celem przedsięwzięcia jest zbliżenie obywateli do przedstawicieli samorządu, a także zachęcanie radnych do spotykania się z mieszkańcami poza obowiązkowymi dyżurami w urzędach dzielnic.

Planujemy wyodrębnienie tematycznych stolików eksperckich z 7 zakresów:
1. Infrastruktura – Michał Suliborski, radny dzielnicy Praga Południe;
2. Sprawy socjalne – Michał Grodzki, radny Warszawy ;
3. Bezpieczeństwo – Piotr Guział, radny dzielnicy Ursynów;
4. Edukacja i kultura – Piotr Żuławski, radny dzielnicy Żoliborz;
5. Sport i rekreacja – Jakub Jagodziński, radny dzielnicy Praga Południe;
6. Ochrona środowiska – Adam Grzegrzółka, zastępca burmistrza dzielnicy Praga Południe;
7. Zdrowie – Bartosz Dominiak, radny Warszawy.

W programie spotkania SAMORZĄD CAFÉ również: „Czy warto iść do radnego?" – debata z udziałem  panelistów:
Adam Grzegrzółka  – wiceburmistrz dzielnicy Praga Południe;
Katarzyna Świątkiewicz – aktywna mieszkanka Warszawy, liderka protestu w obronie placu Wilsona przed lawiną banków;
Krzysztof Dobrzyniecki – Stowarzyszenie Radzymińskie Forum, uczestnik akcji "Masz głos, masz wybór" mającej na celu angażowanie mieszkańców w życie ich gmin;
Jacek Powałka – aktywny mieszkaniec Warszawy, twórca inicjatywy Nasz Park na Kabatach.

„Masz głos, masz wybór" – film prezentujący dotychczasowe działania uczestników ogólnopolskiej akcji "Masz głos, masz wybór" (www.maszglos.pl) realizowanej przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów oraz Fundację im. Stefana Batorego. Celem akcji jest zachęcenie obywateli do angażowania się w życie ich gmin.

ZAPRASZAMY 18.WRZEŚNIA (CZWARTEK) W GODZINACH 17.00-20.00 DO KSIĘGARNIO-KAWIARNI "TARABUK" PRZY UL. BROWARNEJ 6

Samorząd Café, jako jedna z Warszawskich Kawiarni Obywatelskich, będzie częścią Tygodnia Obywatelskiego organizowanego w ramach V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.Informacje na temat całej imprezy znajdują się na stronie www.ofip.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *