Zaproszenie na konferencję prasową – Chleb na zakwasie na każdym stole

Udział w konferencji zapowiedzieli: poseł na Sejm RP Aleksander Sopliński (lekarz, patronuje kampanii na rzecz dobrego chleba), profesor Magdalena Włodarczyk-Kierczyńska (biotechnolog, krajowy autorytet w dziedzinie chleba na zakwasie), profesor Marek Naruszewicz (dziekan na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie), szef warszawskich piekarzy Bogdan Mamaj, dr Henryk Piesiewicz, konsultant naukowy piekarzy.

Prowadzenie: Walentyna Rakiel-Czarnecka, wiceprezes Fundacji Dobre Życie, inicjatorka działań na rzecz dobrego chleba.

Konferencji patronuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jest ona kolejnym etapem prowadzonej od dwóch lat przez Fundację Dobre Życie oraz Samorząd Województwa kampanii na rzecz dobrego chleba.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki chleb jest najzdrowszy dla człowieka, dlaczego w Polsce jest coraz więcej chleba „z worka”, co należy zrobić, żeby zwiększyć spożycie (i produkcję) chleba na zakwasie, jakie działania podejmuje Fundacja Dobre Życie, żeby podnieść świadomość i poprawić prawo, co sądzą naukowcy na temat spadku spożycia chleba i jego zdrowotnych konsekwencji – przyjdź koniecznie na konferencję.
Włącz się do działań na rzecz dobrego chleba. Pamiętaj: Inne narody doceniają znaczenie dobrego chleba – w Estonii prowadzona jest w szkołach akcja „tydzień chleba żytniego”, Francuzi już w 1994 roku wydali dekret w sprawie chleba, i tam, podobnie jak w Niemczech i wielu innych krajach aktywnie wspiera się promocję spożycia chleba. U nas robi niewiele mimo, że spada spożycie chleba. Tymczasem promocja spożycia pieczywa powinna być wspierana przez władze, a zwłaszcza Ministerstwo Rolnictwa.
Przyjdź i wesprzyj swoim „piórem” działania na rzecz dobrego chleba.

Po konferencji zapraszamy na poczęstunek i degustację znakomitego chleba na zakwasie.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o potwierdzenie na adres e-mailowy: poczta@rakiel-czarnecka.pl lub tel.: 0609 68 77 71. Na Państwa prośbę pocztą elektroniczną przekażemy materiały dotyczące chleba na zakwasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *