MuBaBaO – atrakcja turystyczna Konstancina

MuBaBaO – Mu(zeum)Ba(jek)Ba(śni)iO(powieści) zaprasza do swojej siedziby w Konstancinie-Jeziornej (po uprzednim umówieniu) lub oferuje swój udział w każdej zorganizowanej imprezie w Polsce!

Muzeum proponuje:
– wieczory opowieści dla dorosłych i dla dzieci
– warsztaty opowiadania
– spotkania z legendami, opowieściami grozy, bajkami, legendami i td
– imprezy urodzinowe
– zabawy w refleksje
– zajęcia dla przedszkolaków
– spotkania z młodzieżą szkolną
– spotkania w klubach i domach kultury
– imprezy plenerowe (w namiocie baju-baju)
– festiwale opowieści i inne spotkania zajęcia rozrywkowe, kulturalne i edukacyjne
– oraz NOWOŚĆ – szkolenia z publicznych wystąpień dla przedstawicieli biznesu, polityki, nauczycieli i innych osób zainteresowanych takim szkoleniem
Spotkania, warsztaty i szkolenia odbywają się w siedzibie muzeum lub w dowolnym miejscu Polski.

Każde spotkanie odbywa się po uprzednim umówieniu terminu i miejsca.

W NAJBLIZSZY WEEKEND ZAPRASZAMY NA WIECZORY OPOWIEŚCI W SIEDZIBIE MUZEUM W KONSTANCINIE-JEZIORNEJ, CZARNKOWIE, ul. Diamentowa 8
www.storytellermuseum.org
1. wieczór w piątek, 27. lutego 2009 o godzinie 19.00
dla biznesu, wstęp 35 zł
2.wieczór w sobotę, 28. lutego 2009 o godzinie 17.00
klubowo i towarzysko, wstęp 15 zł
3. popołudnie i wieczór w niedzielę, 1. marca 2009 o godzinie 16.00
familijnie, rodzinnie, wstęp 12,50 zł

PROSIMY O POTWIERDZENIE PRZYBYCIA!
Kontakt do organizatora:
Jarosław Budnicki  0602 335 775  lub jaroslaw.budnicki@gmail.com

——————————————————————————————
Zapraszamy do naszego unikalnego muzeum, w którym zgromadziliśmy wyjątkowe kolekcje kolorowych bajek, baśni i zachwycających opowieści z najdalszych zakątków świata. Zostały one zebrane od prastarych bajarzy, siedzących u stóp olbrzymich baobabów; podsłuchane podczas gwiaździstych wieczorów wśród indiańskich plemion; zasłyszane w lśniących tysiącami barw pałacach Wysp Koralowych.
Tu, w towarzystwie najznakomitszych bajarzy, doświadczycie wyśnionych podróży do pachnących lasów tropikalnych, przeżyjecie niezapomniane przygody na omiatanych wiatrem wyspach północy, poznacie sekrety i odkryjecie skarby niezdobytych zamczysk i podmorskich lochów. Na skupiających wokół bajkowego słowa festiwalach, tajemniczych wieczorach z dreszczykiem i niezapomnianych imprezach urodzinowych, poznacie odkrywców docierających poza krańce ziemi, uciekniecie przed wygłodniałym tygrysem i spotkacie czarownice warzące magiczne mikstury.

Z pewnością dopełnieniem wizyty w tym niezwykłym miejscu, stanie się uczestnictwo w wyjątkowych warsztatach tworzenia słowem. Odkryjecie, że Wy też potraficie pełniej korzystać z tego cudownego daru, którym posługiwały się wszystkie kultury świata. Bardzo szybko poprawicie Wasze możliwości użycia głosu i gestu, pozbędziecie się strachu przed wystąpieniem publicznym, zyskacie umiejętność budowania napięcia i emocji. Nauczycie się tak potrzebnych w życiu zdolności oratorskich, by w końcu odkryć, że i Wy możecie stać się Opowiadaczami.

Muzeum proponuje niepowtarzalną możliwość udziału w interaktywnych warsztatach opowiadania.
Warsztaty mają charakter ogólnorozwojowy. Ich celem jest m.in. stymulacja kreatywności, uruchomienie wyobraźni uczestników poprzez świadome tworzenie obrazów (wizualizacje), niezbędnych w późniejszej pracy twórczej a także rozwój umiejętności wypowiedzi i uzdolnień werbalnych. Celem ich przeprowadzenia jest również pogłębienie świadomości ciała (umiejętności posługiwania się gestem, dźwiękiem, ruchem), potrzebnego nie tylko przy opowiadaniu historii, ale także w codziennym życiu, w kontakcie z innymi ludźmi. Warsztaty mają również na celu zapoznanie z tradycją ustną rodzimego regionu oraz innych krajów świata.

Warsztaty, posługujące się nowoczesnymi technikami pracy twórczej (m.in. powrót do zapomnianej sztuki wypowiedzi, łączenie – interakcja sztuk poprzez ich wykorzystanie w pracy warsztatowej), są skierowane do wszystkich bez wyjątku dzieci, młodzieży oraz dorosłych w wieku od 5 do 105 roku życia, szczególnie jednak tych, które wykazują głębsze zainteresowanie i zdolności w takich dziedzinach, jak: literatura, sztuki plastyczne i teatr.

Dla każdego znajdzie się opowieść…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *