Study press na V Festival Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie

Rozpoczniemy o godz. 14.00 zmaganiami rycerskimi o wybór Królowej Turnieju. Około godz. 15.00 odbędzie się niezwykle widowiskowy spektakl teatru kuglarzy „Gry i Ludzie” z Tych. Później, około godz. 17.00, śledzić będziemy właściwą część turnieju rycerskiego, w którym zbrojni jeźdźcy ze znanej już w całej Polsce „Xiążęcej Drużyny” z Warszawy będą kruszyć między sobą kopie, a zwycięzca tych zmagań odbierze laur z rąk Królowej Turnieju.
Niezwykłą atrakcją będzie w tym roku z pewnością (w sobotnie południe) prawdziwy ślub rycerza i damy, najpierw zrękowiny na podgrodziu, a potem złożenie przysięgi małżeńskiej w kościele pw. Najświętszej Marii Panny i Św. Mikołaja w Lądzie.
Wieczorem czekają dalsze atrakcje – spektakl grupy na szczudłach „Dada-Art” z Poznania (godz. 21.00) i teatru ognia „Amentiae” z Warszawy (godz. 22.00). Ale ciekawe będą również inne punkty programu realizowanego w trakcie dwóch festiwalowych dni.
Wszystkich tych, którzy pragną przeżyć atmosferę tamtych stuleci, zobaczyć prawdziwy turniej rycerski, pasowanie na rycerza a także posłuchać poezji i muzyki dworskiej, zapraszamy do Lądu nad Wartą, do grodu i  klasztoru, gdzie jak co roku będziemy się bawić i uczyć. Obok kolorowych widowisk, koncertów i spektakli nie zabraknie również wystaw, zajęć i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, projekcji filmowych oraz wykładów o średniowiecznej kulturze dworskiej i życiu codziennym rycerstwa.
Koniecznie musicie nas odwiedzić!

Szczegółowy program festiwalu na stronie www.powiat-slupca.pl

Akredytacje:

 

www.polskiemedia.org/formularze/slupca

Przypominamy, że pierwszeństwo w wyjazdach mają piszący dziennikarze po sesjach wyjazdowych.
Koszt: akredytacja dla członków SPM 20 zł, dla nie zrzeszonych 40 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *