Redzikowo się rozwija

Jest to kolejna forma zadośćuczynienia ziemi słupskiej w zamian za instalację tarczy antyrakietowej w tej miejscowości.

Udział w spotkaniu wzięli m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke, poseł na Sejm RP Zbigniew Konwiński, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Tomasz Nawrocki, dyrektor Oddziału ANR w Gdańsku Włodzimierz Olszewski, prezes PARR Mirosław Kamiński, starosta Sławomir Ziemianowicz, sekretarz Gminy Słupsk Adam Sędziński.

Gospodarz spotkania Sławomir Ziemianowicz powiedział na wstępie: Gdyby ktoś zapytał, czy będzie tarcza, moja odpowiedź brzmi – nie wiem. Ale wiem, że rząd wywiązuje się z obietnic danych społeczeństwu ziemi słupskiej i jest to kolejny na to dowód.

Swojej satysfakcji nie krył beneficjent porozumienia z ANR prezes M. Kamiński. Poinformował, że na redzikowską część Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał już 7 zezwoleń firmom, które zajmą 30 % jej powierzchni. Rozpoczęliśmy także budowę całej infrastruktury technicznej i mamy nadzieję, że pod koniec roku powstaną tam pierwsze zakłady – dodał.

Prezes ANR Tomasz Nawrocki wyraził zadowolenie z faktu, iż może pomóc ziemi słupskiej przekazując ziemię o wartości 8 mln złotych. Wyraził też nadzieję, że będzie mógł przekazać do strefy kolejne grunty, po spełnieniu pewnych proceduralnych warunków.

Przedstawiciel rządu wiceminister Kazimierz Plocke także był kontent z takiego obrotu sprawy. Korzystając z obecności mediów odniósł się także do najpilniejszych problemów rolnictwa. Powiedział m.in., że jego resort przez trzy kolejne lata przeznaczy każdego roku 60 mln zł na poprawę sytuacji środowisk popegeerowskich w kraju.

Starosta Sławomir Ziemianowicz przypomniał zebranym, że m.in. rząd już przekwalifikował i dofinansował obecnie drogę krajową ze Słupska aż do portu w Ustce, Gmina Słupsk otrzymała 4 mln zł na budowę basenu w Redzikowie a sama miejscowość zyskała pieniądze na docieplenie bloków. Gmina także otrzymała 68 ha ziemi od Agencji Mienia Wojskowego i są szanse na następne 50 ha w formie zamiany gruntów. I wreszcie – są już podejmowane decyzje dotyczące Trasy Kaszubskiej, której wariant poznamy 7 lipca.

Na koniec spotkania prezes PARR M. Kamiński wręczył gościom list z gorącym podziękowaniem za pomoc i wsparcie w rozwoju Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Źródlo: www.powiat.slupsk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *