Srebrny Niedźwiedź 2008 – poznaliśmy liderów słupskiej gospodarki

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej wielu przedsiębiorców, rolników, menedżerów i instytucji okołobiznesowych podjęło rywalizację o najważniejszą nagrodę przyznawaną w najbardziej prestiżowym konkursie w regionie słupskim. Niektórzy zgłosili się do konkursu po raz pierwszy, ale wielu przedsiębiorców w tym plebiscycie brało udział już kolejny raz. W tegorocznej edycji nagrody były przyznane w kilku kategoriach, m.in. firmy mikro, małe, średnie, menedżer słupskiej gospodarki, instytucje okołobiznesowe, gospodarstwo rolne i turystyka wiejska. Wyłonione zostały najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy, które niezależnie od koniunktury gospodarczej z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych, a ich działalność charakteryzuje się uczciwością i przejrzystością. Udział w konkursie i zdobycie statuetki powinno pomóc im w promocji firmy, a także w dalszym rozwoju i utrzymaniu miejsc pracy w trudnym okresie załamania gospodarczego. Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczono statuetki Srebrnych Niedźwiedzi, pozostali nominowani otrzymali plakiety.

Laureatem w kategorii firmy mikro zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sepix Stanisława i Danieli Sekułów ze Słupska, plakiety otrzymali – BiCom Sp. z o.o. Słupsk, Elektromet Krzysztofa Placety Słupsk, dodatkowo przyznano nagrodę specjalną dla firmy Elektromont ze Słupska – ubiegłorocznego laureata, za kontynuację dobrych wyników.

Statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia wśród firm małych otrzymał Zakład Usług Inwestycyjnych Janusza Kazimierskiego ze Słupska, plakiety – Abatec Monika Pańko Słupsk, Zarząd Terenów Zieleni Miejskiej i Cmentarzy Komunalnych w Słupsku.

Najlepszą firmą średnią uznano PPU-H Henryka i Zbigniewa Nejman AUTO-HAK ze Słupska, pozostali nagrodzeni to: Sydkraft EC Słupsk Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku.

Wśród instytucji okołobiznesowych wyróżniono Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Karżniczce gm. Damnica, a także Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego w Słupsku i Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku.

Źródlo: www.powiat.slupsk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *