Spotkania na Gochach i Zaborach Tuchomie-Lipnica-Brusy 2009 r.

Tegoroczna sesja organizowana jest w 70 rocznice śmierci ( 16.V.1886 – 3 .X.1939 r.) Jana Karnowskiego – wybitnego regionalisty, pisarza, poety i działacza kaszubsko – pomorskiego, stąd jej głównym tematem będzie przede wszystkim uczczenie pamięci tego wybitnego pomorskiego męża stanu i twórcy.
 
Niniejsze „Spotkania”są miejscem, w którym spotykać się mają publicyści, regionalni literaci i poeci, oraz miłośnicy historii i kultury Kaszub i Pomorza, nauczyciele w tym języka kaszubskiego i wiedzy o regionie, członkowie organizacji poza rządowych w tym ZK-P, studenci i uczniowie szkół średnich. Słowem jest to Forum otwarte dla wszystkich, (nie tylko dla Kaszubów i Pomorzaków),którym bliska jest historia i dzień dzisiejszy Kaszub a zwłaszcza ich podregionów, jakimi są Zabory i Gochy.
 
Formę otwartą podczas tego „zjindzenia” mają przede wszystkim imprezy, jakie organizujemy w „dzień studyjno – terenowy tej imprezy.. Tym razem w sobotę (3.10. 2009 r.) na terenie miasta i gminy Brusy, gdzie m.in. na cmentarzu bruskim, odwiedzamy grób Poety a w Czarnowie/Brus zgromadzimy się w miejscu jego urodzenia. W tych to miejscach pragniemy zamanifestować naszą miłość a zwłaszcza naszą pamięć i wdzięczność za dokonania „życia” tego kaszubsko – pomorskiego Stolema.
Stąd zwracamy się z gorącą prośbą o liczny udział w tych zgromadzeniach zarówno przy grobie poety, jak i w Czarnowie podczas uroczystości odsłonięcia okolicznościowej tablicy.
Szczegóły dot. w/w znajdują się w załączonym programie Spotkań.
 
Wszyscy, którzy zamierzają uczestniczyć w realizacji całego programu „Spotkań”, łącznie (przede wszystkim) z korzystaniem z zakwaterowania, proszeni są o przesłanie do 28 września br. na adres e-mailowy; gochy@op.pl tel.601 503 600 lub cms@tuchomie.pl tel.  059 82 15 689 – potwierdzenia swego udziału. W niniejszej informacji akredytacyjnej prosimy o podanie swojego adresu (kontaktów telefoniczno – elektronicznych) oraz miejsca swojego zatrudnienia bądź działalności.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w naszym hotelu (36) wymóg nadesłania zgłoszenia do w/w terminu jest organizacyjnie niezbędny. O przyjęciu zgłoszenia i wpisaniu na listę uczestników powiadomimy do 30 września br.
 
Zaznaczamy, iż zarówno noclegi jak i wyżywienie dla uczestników Spotkań jest bezpłatne. Koszty dojazdu ponosi Uczestnik. W miejscu zakwaterowania tj. w CMS w Tuchomiu ul. Szkolna 4 jest dla zmotoryzowanych niestrzeżony parking.
 
 
Organizacje niniejszych „Spotkań” wsparli m. in. miejscowe samorządy, instytucje oraz przedsiębiorcy, a także Spóldzielnia Nowa Praca Niewidomych – Cepelia w Warszawie kierowana przez pana prezesa (z urodzenia Gocha) Kazimierza Lemańczyka.. Wszystkim co pomogli w organizacji tych Spotkań – serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *