Dziedzictwo kulinarne w dokumencie. Źródła historyczne a wymogi współczesności

Polskie Towarzystwo Archiwalne, wraz ze współorganizatorami, mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowe seminarium, którego uczestnicy będą mogli w inspirujący sposób spojrzeć na niezwykłe materiały do dziejów Polski i Europy, dowiedzieć się, co może być źródłem historycznym i jak należy z nim postępować na przykładzie dokumentów dotyczących szeroko pojętego dziedzictwa kulinarnego.
Seminarium odbędzie się w dniach 10 – 12 grudnia 2009 roku w Warszawie, w prestiżowych wnętrzach Pałacu Staszica, Biblioteki m. st. Warszawy oraz Muzeum Etnograficznego.

Mamy nadzieję, iż nasze spotkanie pozwoli podnieść kwalifikacje zawodowe uczestników oraz ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

Żywimy także przekonanie, że wszyscy będziemy mogli z większym zrozumieniem spojrzeć na przechowywane przez nas dokumenty, artefakty i inne ślady przeszłości oraz uniknąć nieodwracalnych błędów, jakie mogą wystąpić w trakcie ich wydzielania do brakowania i zniszczenia, co w świetle przygotowywanego, nowego prawa archiwalnego, nakładającego na wszystkie instytucje przechowujące dobra kultury ogromną odpowiedzialność, wydaje się szczególnie istotne.

Seminarium zakończy się wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.
Serdecznie zapraszamy!

Program

Zgłoszenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *